Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 17:31

Україна звертається до світової спільноти по допомогу у звільненні Савченко – МЗС


Надія Савченко

Україна звертається до міжнародного співтовариства із закликом допомогти звільнити українську льотчицю Надію Савченко, яку бойовики захопили у полон на Донбасі, а згодом вивезли до Росії, заявив заступник міністра закордонних справ України Данило Лубківський.

За словами дипломата, Савченко вивезли до Росії «у зухвалий, немислимий спосіб». Тим часом росіяни стверджують, що затримали Савченко, коли вона «під виглядом біженки» нелегально пройшла на територію Росії.

Надія Савченко
Надія Савченко

«Відтак, ми звернулися до усіх європейських партнерів України, щоб вони чітко висловили свою позицію і чинили вплив на Російську Федерацію. Сам факт цього випадку (викрадення людини) є фактом цинічним, варварським, блюзнірським, який не лише порушує норми міжнародного права – це за межею моралі», – заявив Лубківський.

Він також повідомив, що напередодні пізно увечері МЗС отримало повідомлення про те, що Савченко перебуває під арештом у Воронежі за «абсурдним звинуваченням у причетності до вбивства російських журналістів». Українські дипломати відразу звернулись до російської сторони, провели переговори з керівниками МЗС Росії, щоб домогтися звільнення Савченко. Консульські працівники зв’язалися з адвокатом і родиною Надії Савченко, розповів Лубківський.

Він закликав міжнародну спільноту, західних політиків і правозахисників, українську громаду об’єднати зусилля і посприяти звільненню заручників, яких бойовики на Донбасі утримують у нелюдських умовах.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

(Відео допиту Надії Савченко невдовзі після захоплення її бойовиками угруповання «ЛНР», яке Україна визнане терористичним)

Представник МЗС також повідомив, що Україна вимагатиме звільнити своїх співгромадян, яких було заарештовано раніше і які перебувають у Росії, серед яких і кінорежисер Олег Сенцов.

Днем раніше Міністерство закордонних справ України оприлюдниле заяву щодо вивезення Надії Савченко до Росії, в якій було зазначено: «Це є ще одним підтвердженням того, що терористи планують і реалізовують свої злочини на території України у тісній зв’язці зі спецслужбами Російської Федерації».

Надія Савченко
Надія Савченко

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG