Доступність посилання

ТОП новини

«Арешт» Авакова у Росії і виклик Порошенка «на килим». Діагноз?


Вхід до Басманного суду, Москва
Вхід до Басманного суду, Москва

Москва – Басманний суд Москви у середу заочно «арештував» міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова. Його звинувачують у застосуванні заборонених методів ведення війни і вбивствах. Раніше російський суд у такий самий спосіб «заарештував» і керівника Дніпропетровської області Ігоря Коломойського. За версією російських слідчих, з відома Коломойського і Авакова бійці Національної гвардії і «Правого сектору» застосовували зброю невибіркової дії, в результаті чого загинули понад 100 мирних жителів.

Як і тиждень тому під час розгляду аналогічного клопотання про арешт Ігоря Коломойського, 9 липня слідчий попросив видалити пресу із зали Басманного суду Москви, оскільки в перебігу процесу будуть «оголошуватися анкетні дані свідків». Суддя Наталія Мушникова пішла назустріч представнику слідчого комітету, а пізніше і задовольнила його клопотання про арешт Арсена Авакова. Президент інформаційно-дослідницького центру «Панорама» політолог Володимир Прибиловський вважає, що заочні арешти українських керівників не підпадають під логіку і здоровий глузд.

Це логіка пропагандистської війни. Власне всі ці акти ніякого практичного значення природно не мають
Володимир Прибиловський

«Це логіка пропагандистської війни. Всі ці акти ніякого практичного значення природно не мають. Це створення інформаційних приводів для інформаційних битв. Взагалі, сам цей захід заочних арештів, популярних у Росії, висунення звинувачень лідерам сусідніх країн. Іноземці, ким би вони не були, відповідають на це знизуванням плечей», – зазначив Прибиловський.

Хто наступний до психіатра?

Якщо дії державних органів можна пояснити пропагандистськими цілями, то з точки зору фахівців запрошення президента України на засідання Громадської палати Росії не відповідає логіці. Минулого тижня секретар Громадської палати Олександр Бречалов запропонував Петрові Порошенку взяти участь особисто або направити своїх представників на засідання Громадської палати, присвячене ситуації в Україні.

Професор права, у недавньому минулому член Громадської палати Олена Лук’янова в інтерв’ю Радіо Свобода назвала виклик «на килим» главу незалежної держави соромом.

Наступним кроком, напевно, буде виклик «на килим» Меркель, потім Обами та інших іноземних президентів
Олена Лук’янова

«Це не відповідає ні міжнародним нормам, ні статусу громадянського суспільства, ні будь-чому. Це просто соромно і непристойно. Наступним кроком, напевно, буде виклик «на килим» Меркель, потім Обами та інших іноземних президентів. Притому, що я, перебуваючи в Громадській палаті 5 років, не просто жодного разу не чула про можливість виклику в Громадську палату пана Путіна, але навіть кожен лист, який ми адресували президентові, проходив ретельну перевірку, і мало що з тих листів дозволялося надсилати саме російському президенту. Хоча Громадська палата – це посередник між владою і суспільством», – наголосила Лук’янова.

Валентина Петренко
Валентина Петренко

Питання про адекватність російських держчиновників і структур останнім часом лунають дедалі частіше. Депутат Ярославської обласної думи, співголова російської опозиційної партії «РПР – ПАРНАС» Борис Нємцов вважає, що сенатору Валентині Петренко терміново потрібна допомога психіатра. Це та пані, яка зажадала, щоб Нємцова притягли до відповідальності за участь у події «Правого сектору» – «параді вишиванок».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG