Доступність посилання

ТОП новини

СБУ: викрито чергову операцію російських спецслужб на Одещині


Служба безпеки України заявила у четвер що «зруйнувала злочинні плани російських спецслужб дестабілізувати ситуацію в мирному Одеському регіоні».

За цим повідомленням, спецслужби Росії «створили та глибоко законспірували мережу резидентури», плануючи захопити владу і створити так звану маріонеткову «Одеську народну республіку».

СБУ встановила, що штаб резидентури налічував до 50 осіб. Кожен мав свою роль у спланованому заколоті. Був готовий план силового захоплення влади, дій бойових груп, які чекали сигналу з Росії. 9 липня в Одесі співробітники СБУ затримали організатора цієї диверсійно-підривної мережі, громадянина Російської Федерації Олександра Якименка, та співорганізатора, громадянина України Юрія Трофімова».

«Злочинці-організатори планували задіяти 7 бойових груп для диверсій на об’єктах життєзабезпечення в Одеській області. Готувались терористичні акти стосовно посадовців органів влади, іноземних громадян. Провокатори мали підбурювати штучні конфлікти між жителями області», – мовиться в повідомленні.

Під час обшуку в затриманих вилучили надруковані в Росії методичні рекомендації з розвідувальної підготовки, детальні топографічні карти з позначками дислокації військових та стратегічних об’єктів області, дані про системи захисту, керівників; співробітники СБУ вилучили також списки бойовиків із числа мешканців регіону з їхніми позивними, детальними диверсійними завданнями; знайдено документи з кошторисом диверсантів, який свідчить про фінансування мережі з Росії, розписки про отримання коштів, заявив прес-центр СБУ.

Як мовиться в повідомленні, під час обшуку в помешканнях затриманих вилучили арсенал зброї – бойові та травматичні пістолети, набої. У рамках кримінального провадження тривають допити; СБУ встановлює та затримує спільників диверсантів, інформує прес-центр.

Раніше СБУ вже багато разів повідомляла про викриття і знешкодження окремих диверсантів чи цілих диверсійно-розвідувальних груп, які, за повідомленнями, мали на меті за завданнями з Росії дестабілізовувати становище, переважно в південно-східних регіонах України.

XS
SM
MD
LG