Доступність посилання

ТОП новини

Меркель і Олланд вкотре закликають Путіна вплинути на сепаратистів в Україні


(архівне фото)

Канцлер Німеччини Анґела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд у телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним заявили сьогодні, що Росія мусить вжити свій вплив на сепаратистів в Україні, повідомив речник німецького керівника Штеффен Зайберт. Це необхідно, щоб досягти двостороннього припинення вогню і якнайшвидше скликати засідання контактної групи між представниками України, Росії й ОБСЄ з представниками сепаратистів, мовиться в повідомленні.

Меркель і Олланд також заявили, що Путін має здійснити конкретні кроки, щоб забезпечити контроль за російсько-українським кордоном, додали про цю розмову в Єлисейському палаці.

Керівники Німеччини і Франції наголосили колезі з Росії на необхідності якнайшвидше досягти політичного вирішення, параметри якого відомі: двостороннє припинення вогню між владою України і сепаратистами, створення механізму моніторингу на кордоні з участю ОБСЄ і звільнення всіх заручників.

Західні керівники також звернули увагу на зміни становища після того, як українська влада визволила кілька міст, раніше окупованих сепаратистами, мовиться в повідомленні.

Крім того, заявили у прес-службі французького керівника, найближчим часом має бути організована чотиристороння телефонна розмова трьох нинішніх співрозмовників і президента України Петра Порошенка.

Тим часом у Кремлі про цю ж розмову повідомили, що «голови трьох держав висловилися на користь якнайшвидшого відновлення режиму припинення вогню», не згадуючи, що він має бути двостороннім, і за проведення зустрічі контактної групи «з участю представників протестних регіонів».

Учора практично такі ж заклики на адресу Путіна Меркель і Олланд висловили в розмові з Порошенком.

Також учора в адміністрації Порошенка заявляли, що офіційний Київ не проводитиме переговорів із представниками сепаратистських організацій, які Україна визнає терористичними, хоча згадана контактна група готова далі проводити свої консультації.

Як заявляв заступник голови адміністрації Валерій Чалий, Україна, зі свого боку, зробила все, щоб розв’язати ситуацію у східних регіонах мирним шляхом, але на сьогодні «немає адекватної відповіді від іншої сторони».

Позавчора міністр оборони Валерій Гелетей заявляв, що одностороннього припинення вогню з боку українських підрозділів, залучених в антитерористичній операції, більше не буде. Будь-які переговори можливі винятково після остаточного складення зброї бойовиками, наголосив він.

Дивитись коментарі (3)

XS
SM
MD
LG