Доступність посилання

ТОП новини

Лутковська просить Прикордонну службу Росії запобігти вивезенню дітей-сиріт з України


Валерія Лутковська, Уповноважений Верховної Ради з прав людини
Валерія Лутковська, Уповноважений Верховної Ради з прав людини

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася до керівника Прикордонної служби ФСБ Росії Володимира Кулішова з проханням запобігти порушенню прав українських дітей-сиріт. Про це повідомили у прес-службі українського омбудсмана.

«11 липня 2014 року озброєні люди увірвалися в Мар’їнську школу-інтернат, де перебуває 54 дитини, у тому числі 9 випускників, і під загрозою розстрілу примушували директора дати згоду на вивезення дітей до Росії. Не отримавши необхідних документів, під загрозою застосування сили всі діти і директор приблизно о 1.30 ночі були вивезені до міста Донецьк і доставлені в школу-інтернат № 1 м. Донецька, де також перебуває 93 дитини, у тому числі 11 випускників», – йдеться у повідомленні.

«Сьогодні, 12 липня, протягом усього дня триває тиск, який чиниться на керівників обох інтернатів, в результаті чого директор Донецької школи-інтернату № 1 госпіталізована», – зауважила Лутковська.

«Згоди на вивезення дітей-сиріт даних установ за межі України, підписаної законними представниками і засвідченої нотаріально не отримано. Наразі керівники установ повідомлені про те, що завтра, 13 липня 2014 року, о 8:30 ранку діти будуть відправлені в Російську Федерацію без документів», – зазначила Лутковська.

«Звертаюся до Вас з наполегливим проханням вжити рішучих заходів для недопущення перетину українськими дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування Мар’їнської та Донецької загальноосвітніх шкіл-інтернатів Російського кордону. Перетин цими дітьми кордону Російської Федерації буде розцінено як кіднепінг, що спричинить за собою звернення у відповідні міжнародні організації з метою повернення українських дітей», – йдеться у зверненні омбудсмана.

З огляду на поширену низкою ЗМІ інформацію про намір бойовиків вивести українських дітей-сиріт до Росії в неділю вранці, МЗС України звернулося з закликом до російської сторони дотримуватись міжнародно-правових зобов’язань у сфері захисту прав дітей і сприяти запобіганню випадкам їх міжнародного викрадення.

XS
SM
MD
LG