Доступність посилання

ТОП новини
12 Листопад 2018, Київ 21:44

Страх Путіна і зневага до людських життів


Плакат учасників акції протесту в столиці Австралії, 19 липня 2014 року
(Рубрика «Точка зору»)

Для більшості українців те, що сталося з малайзійським літаком в небі над Донбасом, – справжній шок. І до співчуття до людей, безглуздо загиблих під час перельоту з однієї далекої від України країни в іншу, домішується відчуття власної безпорадності, неможливості перешкодити злу. Бандити захопили частину української території і холоднокровно, без особливих емоцій вбивають людей – а ми можемо поки що просто спостерігати за цією середньовічною дикістю у власному будинку.

Для російського політичного керівництва жертви знищення літака – усього лише статистика. Спостерігачі звернули увагу на те, що на зустрічі з соратниками президент Володимир Путін запропонував вставанням вшанувати пам’ять жертв трагедії в небі над Донбасом, але навіть не згадав про інші жертви – загиблих під час аварії в московському метрополітені. Проявити співчуття до жертв авіаційного терору вимагала сама ситуація і... страх, що його продемонстрував Путін у перші хвилини після трагедії. Страх, який змусив його гарячково набирати номер телефону президента Сполучених Штатів і вислуховувати претензії і звинувачення колеги, який більше не знаходить часу для власних дзвінків. Страх усвідомлення можливих наслідків «Локербі російської весни». А про москвичів Путін вже забув – якщо взагалі особливо згадував під час свого латиноамериканського турне.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Саме ця зневага до людського життя власних громадян і робить Росію такою небезпечною для цивілізованого світу країною. Навіть найжорстокіші авторитарні режими, як правило, більш жорстокі до чужих, а не до своїх. Російський режим ввібрав у себе логіку сталінізму. Більшовики, як відомо, перемелювали насамперед власних громадян. Тому кавказькі війни, терористичні акти в транспорті, вибухи будинків, Дубровка, Беслан – все це стало лише демонстрацією збереження радянської традиції в наш час. Путін холоднокровно розв’язав бійню в Україні саме тому, що для нього – самозваного імператора – українці теж свої. І скільки б їх не померло – не шкода, як не шкода і росіян, які гинуть в організованій кремлівським режимом кривавій вакханалії на Донбасі.

За весь цей час Путін дозволив собі помітити людські життя і поспівчувати чужому горю тільки тоді, коли загинули «справжні» іноземці.

Віталій Портников журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода

  • 16x9 Image

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG