Доступність посилання

ТОП новини

МЗС України вимагає від Росії «припинити підтримку терористичних організацій»


МЗС України протестує проти чергових актів агресії Росії проти України та її громадян. Відповідну ноту українське зовнішньополітичне відомство направило МЗС Росії.

«17 та 18 липня цього року сім вертольотів МІ-8 та МІ-24 вторглися з території Росії у повітряний простір України у районах населених пунктів Іллівка та Олександрівка Луганської області. Крім того, 19 та 20 липня з районів населених пунктів Хутір Маноцький, Авіло-Успенка та Ленінський Російської Федерації було нанесено низку артилерійських ударів із застосуванням систем САУ, «Град» та мінометів по позиціях Збройних сил України поблизу населених пунктів Ільїнка, Манич та Комишуваха Донецької області», – мовиться у повідомленні українського МЗС.

При цьому українське зовнішньополітичне відомство звинувачує Росію в ігноруванні закликів щодо посилення кордону з Україною.

«Постійні заклики до російської сторони вжити необхідних заходів із забезпечення режиму посиленої охорони українсько-російського державного кордону свідомо ігноруються. Натомість, російська сторона цинічно звинувачує Збройні сили України в обстрілах території Росії, незважаючи на неспростовні докази здійснення таких провокацій терористичними організаціями «ДНР» та «ЛНР», – зазначають у МЗС України.

МЗС вимагає від російської сторони «негайно припинити надання всебічного сприяння та фінансової підтримки терористичним організаціям, а також систематичне порушення українсько-російського державного кордону».

«Такі акти агресії проти України, постійне нехтування міжнародним правом матимуть вкрай негативні наслідки для московської влади, яка дедалі помітніше тягне країну до міжнародній ізоляції», – йдеться у повідомленні.

За повідомленням Інформаційно-аналітичного центру РНБО, за 200 метрів від кордону з Україною, Росія встановила реактивну установку «Град».

У вівторок секретар РНБО Андрій Парубій заявив, що Росія розмістила на кордоні з Україною близько 41 тисячі військовослужбовців.

Про концентрацію російських військ на кордоні з Україною заявляли і в НАТО.

XS
SM
MD
LG