Доступність посилання

ТОП новини

Прес-секретар ОК «Північ» Анатолій Прошин: «Основна частина полонених бойовиків – громадяни Росії»


Ілюстраційне фото: бойовик угруповання «ДНР» під Донецьком, 23 липня 2013 року
Ілюстраційне фото: бойовик угруповання «ДНР» під Донецьком, 23 липня 2013 року

Із 18 бойовиків, які після одного з останніх боїв потрапили в полон і опинилися в розпорядженні оперативного командування «Північ», основну масу становили громадяни Росії – за національністю росіяни, чеченці та один осетин, повідомив у середу Радіо Свобода прес-секретар оперативного командування «Північ» Анатолій Прошин.

Крім того, серед затриманих – азербайджанці та громадянин Сербії, і лише кілька сепаратистів – жителі Луганщини, сказав він.

За словами речника військових, захоплені бойовики вважали, що армійці їх знищать, і були здивовані з повідомлення, що їх після допиту та розслідування доправлять до суду.

Після визволення міст найважливішим завданням українських військових і бійців Нацгвардії є психологічна робота з населенням, розповів Анатолій Прошин.

У понеділок, коли українські військові визволили від сепаратистів місто Щастя, на вулиці не було видно людей. Згодом вони розповідали, що бойовики залякали їх звірством, яке начебто вчиняють українські військові. «Люди, які з нами спілкуються, змінюють свою думку, але важливо їх залучити до такого спілкування», – сказав Анатолій Прошин. Тому в ці міста нині споряджають групи психологів, а військові допомагають роздавати допомогу та сприяють у забезпеченні життєдіяльності міст.

У середу військові ОК «Північ» брали участь у визволенні Рубіжного, а станом на 22-у годину вели напружені бої за Лисичанськ.

XS
SM
MD
LG