Доступність посилання

ТОП новини

Росія становить велику загрозу – чеський філософ


Чеський філософ і теолог Томаш Галік
Чеський філософ і теолог Томаш Галік

Чеський учений, професор Карлового університету в Празі Томаш Галік вважає Росію «надзвичайно великою загрозою». Про це він заявив в інтерв’ю виданню Aktuálně.cz.

На думку чеського вченого, президент Росії Володимир Путін передусім «гострить зуби на колишні радянські республіки, серед яких Україна відіграє провідну роль», але з радістю також взяв би під свою опіку і «колишні сателіти, включно з Чехією».

Росії загрожує економічна криза, відтак перед її обличчям «Путін намагається збудити і розкрутити старий російський націоналізм, він годує свій народ маревом оновленого Радянського Союзу», вважає Томаш Галік.

До того ж, на думку чеського вченого, «на міжнародній арені Путін створює коаліцію з найгірших сил – від фашизуючих недругів Європейського союзу включно з Ле Пен і зміцнення співпраці з Кубою до відносин із закостенілими комуністичними режимами в Південній Америці». Перед нашими очима створюється «глобальна антидемократична коаліція», наголошує Томаш Галік.

У червні цього року за значний внесок до розбудови духовного життя і моральних цінностей професор Томаш Галік був відзначений престижною Темплтонською премією. У своїх виступах він часто підтримує боротьбу українського народу за незалежність.

XS
SM
MD
LG