Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 10:18

Розкол серед бойовиків визрів після Слов’янська – Мельник


В центрі Олександр Бородай, так званий «прем’єр-міністр» угруповання «ДНР», що визнане в Україні терористичним

Рада національної безпеки й оборони України заявляє про розкол у лавах бойовиків на Донбасі. Крім того, у так званій «Донецькій народній республіці», можливо, назрівають кадрові ротації: з України – поки нібито тимчасово – виїхав один із ватажків угруповання «ДНР» Олександр Бородай. Експерти вважають: після звільнення силами АТО Слов’янська у середовищі бойовиків назріли проблеми, хоча зміна облич ще не гарантує українським військовим перемогу на Донбасі.

У так званій «Донецькій народній республіці» – певні кадрові зміни: обов’язки так званого «прем’єр-міністра» «ДНР» поки виконуватиме Володимир Антюфеєв – екс-очільник КДБ невизнаного Придністров'я. Олександр Бородай, який поки нібито очолює так званий «уряд» «ДНР», за даними цього-таки угруповання, перебуває у Росії. Антюфеєв стверджує – тимчасово.

«Керівник нашої республіки, Бородай Олександр Юрієвич, виїхав за межі республіки, виїхав у Російську Федерацію для вирішення гуманітарних питань. На період його відсутності я тимчасово виконую обов’язки голови ради міністрів і головнокомандувача збройних сил «Донецької народної республіки»», – заявив Антюфеєв.

У розмові, оприлюдненій СБУ раніше цього місяця, Олександр Бородай скаржиться депутатові російської Держдуми Олексію Чеснокову, що у «ДНР» «повний безлад». «Ситуація насправді тухла, – казав тоді Бородай. – У місті «семикомандирщина», «ДНР» схожа на хр*н із голівкою у вигляді Донецька. Перспективи слабенькі».

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Автентичність цих розмов однак не підтверджена російською стороною, а Чесноков свою участь у розмові з Бородаєм взагалі спростував.

Російські найманці втікають від можливого полону – Данилюк

Раніше зі складу керівництва «ДНР» вийшов Денис Пушилін: спершу він також «тимчасово» поїхав у Росію, а пізніше звідти ж повідомив про «відставку». У Раді нацбезпеки й оборони України стверджують: серед бойовиків спостерігається розкол і паніка. Про такі настрої в середовищі «ДНР» і «ЛНР» каже і радник міністра оборони Олександр Данилюк.

«Фактично ми говоримо про те, що високопоставлені офіцери російських спецслужб у зв’язку з небезпекою для них особисто залишають ті місця, де є загроза потрапити у полон», – констатує він.

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник вважає: між бойовиками на Донбасі ніколи і не було цілковитої єдності, а от загальний настрій погіршився після того, як бойовиків витиснули зі Слов’янська.

«Ознаки єдиного координаційного центру, які спостерігалися на самому початку, зникли, мабуть, на етапі, коли, за нашими оцінками, з України були виведені диверсійні групи у складі представників ФСБ або ГРУ», – каже експерт.

«Можливо, ці тенденції не так чітко спостерігалися у період, коли у бойовиків були певні успіхи, – зазначає Олексій Мельник. – Але коли їх «прижали», особливо після Слов’янська, коли хтось мав взяти на себе відповідальність за провали, тоді стали очевидні ознаки розколу».

Водночас і Олексій Мельник, і Олександр Данилюк наголошують: якою б не була ситуація з настроями бойовиків і скільки б ватажків вони не змінили, це не впливатиме на перебіг подій доти, доки «ДНР» і «ЛНР» отримуватимуть потужну підтримку від Росії.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG