Доступність посилання

ТОП новини

ЄС вдарив санкціями по економіці Росії


Брюссель – Як стало відомо з дипломатичних джерел, комітет постійних представників держав ЄС при євроустановах у вівторок вперше ухвалив рішення про впровадження щодо Росії галузевих санкцій. Вони можуть набрати чинності вже до кінця цього тижня і націлені на фінансовий сектор, торгівлю зброєю, технології подвійного, зокрема, військового використання та технології в енергетичній галузі. Набуття чинності цих санкцій навіть не потребуватиме додаткового скликання європейських лідерів та голів урядів на надзвичайний саміт: події останніх тижнів розвіяли всі сумніви щодо ролі Росії в насиллі та агресії.

Погрози об’єднаної Європи на адресу Росії щодо того, що їй доведеться дорого поплатитися за розпалювання насилля в Україні та анексію Криму, стають реальністю. У вівторок у Брюсселі постійні представники ЄС перейшли до третьої, економічної фази санкцій.

Як стало відомо з дипломатичних джерел, все, що Європейська комісія на початку цього тижня запропонувала впровадити, зокрема, обмеження доступу російських банків до європейського ринку капіталів, ембарго на зброю й товари подвійного призначення – все було ухвалене доволі швидко. Включно із забороною експорту до Росії обладнання й технологій, зокрема, у сфері видобування нафти, розробки арктичних родовищ і сланцевого газу.

Але основна увага зосереджена на санкціях у фінансовому секторі, які мають на меті обмежити доступ європейських капіталів на російський ринок, зокрема, накласти заборону на купівлю-продаж європейських бондів державними банками Росії.

Як підрахували економісти, ці санкції впроваджуються у той час, коли російська економіка й без того засвідчує істотний спад. З минулого року її зростання уповільнювалося, а нині Росія, як свідчать цифри, постала на порозі рецесії.

ЄС розширює санкції й щодо наближених до Путіна

Санкції, які були підтримані представниками всіх країн Євросоюзу, будуть відомі у деталях після їх публікації в Офіційному журналі ЄС після перекладу їх на всі мови співдружності. Очікується, що це станеться до кінця дня у четвер. Вже наступного дня, тобто у п’ятницю, вони наберуть чинності.

Це донині нечуваний крок, до якого ЄС підштовхнули три події останніх днів. Перше – збиття міжнародного пасажирського літака. Друге продовження після цієї катастрофи постачань важкого озброєння проросійським сепаратистам. І останнє, – складнощі, створювані у доступі міжнародним фахівцям на місце падіння «Боїнга».

Також дипломати у вівторок офіційно підтвердили, що додали до «чорного списку» вісім нових імен, із яких 4 особи наближені до російського президента. Також у цьому списку значаться три компанії, зокрема, йдеться про кримські компанії. Цей новий список тих, кому буде заборонено видавати візи та чиї активи у ЄС будуть конфісковані, вочевидь буде опублікований вже у середу.

Як кажуть в дипломатичних колах, перегляд цих санкцій може відбутися десь за три місяці, однак, не йдеться про можливе скасування.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG