Доступність посилання

ТОП новини

Під новими санкціями ЄС – п’ять провідних банків Росії


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

П’ять із провідних банків Росії – «Сбербанк», «ВТБ Банк», «Газпромбанк», «Внєшекономбанк» і «Россєльхозбанк» – потрапили сьогодні під нові обмежувальні заходи Європейського союзу у зв’язку з діями Росії на дестабілізацію становища на Сході України.

Їхні назви оприлюднені в Офіційному журналі ЄС.

Ці санкції, що набудуть чинності завтра, заборонять громадянам і компаніям із країн Євросоюзу здійснювати операції з фінансовими інструментами з терміном погашення понад 90 днів цих банків, їхніх філій та банків, що діють від їхнього імені.

Крім того, в офіційній публікації викладені подробиці накладеного ембарго на імпорт і експорт зброї й споріднених матеріалів із і до Росії, а також експорту до Росії чи для російських Збройних сил товарів подвійного призначення і технологій для військового використання.

Також у виданні перелічені обладнання і технології, що пов’язані з енергетикою – на їхній експорт до Росії теж запроваджуються обмеження: вони потребуватимуть попереднього схвалення відповідних органів країн-членів ЄС. Експортні ліцензії не будуть надані, якщо вони стосуватимуться розвідки й видобування нафти у глибоководних регіонах, в Арктиці чи стосовно сланцевої нафти.

Обмеження діятимуть на всій території Європейського союзу, на бортах літаків і суден у юрисдикції країн-членів, а також стосуватимуться всіх громадян країн ЄС і компаній, зареєстрованих у цих країнах. Також обмеження стосуються всіх фізичних і юридичних осіб, які здійснюють свою діяльність чи й частину цієї діяльності на території Євросоюзу, мовиться в документі.

Рада Європейського союзу затвердила ці нові обмежувальні заходи щодо Росії раніше сьогодні.

Таким чином виконується домовленість, якої досягли позавчора представники країн Євросоюзу щодо цих санкцій.

Усі згадані заходи стосуватимуться тільки нових майбутніх контрактів, зазначено в повідомленні Ради ЄС.

Учора ЄС уже запровадив низку інших санкцій проти Росії через її дії щодо Криму і Сходу України. Там ішлося про персональні санкції проти низки осіб, наближених до президента Росії Володимира Путіна, а також проти кількох ватажків сепаратистів, які діють у частині Донбасу. Також у список потрапили російська оборонна компанія, авіакомпанія, що здійснює польоти до Криму, і російський банк, який діє в окупованому Криму.

Окремі санкції ЄС, оголошені вчора, стосуються і незаконно анексованих Росією українських Криму і Севастополя. Євросоюз заборонив нові інфраструктурні інвестиції на цих територіях у галузях транспорту, телекомунікацій, енергетики і видобування природних ресурсів.

Також останніми днями про нові санкції проти Росії оголосили США і низка інших країн.

XS
SM
MD
LG