Доступність посилання

ТОП новини

Військові знаходять «іменну» російську зброю – прес-служба АТО


Російська система «Бук» (ілюстраційне фото)
Російська система «Бук» (ілюстраційне фото)

Українські військові відбили у сепаратистів партію зброї та боєприпасів російського виробництва. На деякій зброї були іменні написи. Про це йдеться у повідомленні прес-служби АТО на їхній сторінці у Facebook.

«Нещодавно просто з поля бою було отримано чергову партію зброї та боєприпасів російського виробництва та маркування. Військовослужбовці демонструють реактивні піхотні вогнемети «Шмель». На одному з них навіть можна прочитати напис російською мовою «З Росії з любов’ю». Окрім цього, українські військовики демонструють цілі стоси ящиків з мінометними мінами різного калібру. Всі вони виготовлені у 1996–2009 роках. Це видно за відповідним маркуванням на мінах. Спеціалісти запевняють, що таких боєприпасів на нашому озброєнні не було ніколи. Деякі міни теж, так би мовити, іменні. На одній можна прочитати напис російською мовою «За черепаху», а поруч лежала міна з не менш «зворушливим» написом – посланням від колишнього братнього народу українським солдатам: «Здохніть, с..ки». «Привіт із Одеси» мав прилетіти до нас у вигляді гранати для ручного протитанкового гранатомету», – мовиться у повідомленні.

Україна і Захід неодноразово заявляли, що Росія постачає зброю і бойовиків в Україну. Це стало однією з головних підстав для запровадження санкцій ЄС, а також США так інших держав проти Росії.

У неділю Державний департамент США офіційно оприлюднив матеріали директора національної розвідки США, які доводять факт обстрілу українських військових з території Росії з поясненнями про супутникові знімки, поширені раніше американськими дипломатами й журналістами.

Як мовиться в повідомленні, фотографії є доказами того, що російські війська вели вогонь по українських військових зі свого боку кордону і що підтримувані Росією сепаратисти використовують важку артилерію, надану Росією, при нападах на українські війська вже зсередини України.

Міністерство оборони Росії заявило, що докази США про обстріл українських військових з боку Росії «сфальсифіковані американськими радниками у Києві».

XS
SM
MD
LG