Доступність посилання

ТОП новини

Сенатори США закликають Обаму надати Україні військову допомогу


Сенатор-демократ Бен Кандін
Сенатор-демократ Бен Кандін

Сенатор-республіканець Роб Портман та сенатор-демократ Бен Кардін закликають адміністрацію президента США Барака Обами надати Україні необхідну військову допомогу. Вони висловлюють занепокоєння викликами, «які стоять перед українськими військовими задля захисту суверенітету від бойовиків, яких озброює і тренує Росія». Про це йдеться у їхній заяві.

«Хоча політична і економічна підтримка є життєво необхідною, але досягнення поставленої мети буде неможливим, якщо українські військові не зможуть відновити закон і порядок, а також стримати майбутню агресію. Ми зобов’язані надати українцям військову допомогу, щоб вони змогли виконати обіцянки Майдану», – йдеться у заяві Портмана.

«Ми продовжуватимемо підтримувати українців у час, коли вони долають цей виклик», – зазначив Кардін.

Роб Портман та Бен Кандін відвідували Майдан у Києві під час масових протестів на початку цього року.

У середу голова комітету Сенату США з питань збройних сил Карл Левін закликав надати Україні військову допомогу у вигляді летальної зброї захисної дії, що президент США Барак Обама наразі відмовляється робити.

Сенатор-демократ зазначив, що допомога не може бути «провокативною», але може включати серед іншого боєприпаси та ракети «земля-повітря».

У понеділок під час телефонної розмови між міністрами оборони України Валерієм Гелетеєм та США Чаком Гейґелем, Гелетей звернувся до США з проханням про «додаткову підтримку безпеки».

Раніше США вирішили надати Україні 33 мільйони доларів нелетальної військової допомоги (зброю несмертельної дії). Однак поки не погоджувалися надати зброю вбивчої дії.

XS
SM
MD
LG