Доступність посилання

ТОП новини

Ізраїль продовжуватиме військову операцію в Смузі Гази – Нетаньягу


Палестинські медики надають допомогу дівчинці, пораненій під час бомбардувань Рафаху, 2 серпня 2014 року
Палестинські медики надають допомогу дівчинці, пораненій під час бомбардувань Рафаху, 2 серпня 2014 року

Ізраїльський прем’єр-міністр Біньямін Нетаньягу заявив у своїй телепромові 2 серпня, що ізраїльські сили далі провадитимуть свою військову операцію в Смузі Гази доти, доки це буде потрібно.

«Від самого початку ми обіцяли повернути спокій громадянам Ізраїлю, і ми діятимемо доти, доки ця мета не буде досягнута», – заявив Біньямін Нетаньягу.

Він пообіцяв, що радикальне палестинське угруповання «Хамас» «платитиме й далі нестерпну ціну» за подальші напади на територію Ізраїлю.

ЗМІ Ізраїлю повідомляють, що 31 тунель під кордоном між Ізраїлем та Смугою Гази вже зруйнований та військова операція добігає свого кінця. Так, ізраїльська армія повідомила, що мешканці півночі Смуги Гази можуть повертатися до своїх домівок, їм більше нічого не загрожує.

Натомість 2 серпня ізраїльські війська завдали авіаударів по місту Рафах на півдні Смуги Гази у рамках операції з пошуку свого солдата, якого, як вони припускають, захопили в полон після того, як ізраїльські військові потрапили в засідку. Ця сутичка спровокувала зупинення 72-годинного припинення вогню.

«Хамас» заперечує, що він має стосунок до зникнення лейтенанта Гадара Ґолдіна.

У суботу, 2 серпня, ізраїльські літаки атакували Ісламський університет у Смузі Гази, спричинивши серйозні пошкодження його будівлі. За словами ізраїльських військових, там був розташований «центр з розробки зброї».

Президент Єгипту Абдель-Фаттах аль-Сісі заявив 2 серпня, що запропонований його країною план перемир’я дає шанс зупинити кровопролиття в Смузі Гази.

Палестинська делегація була готова прибути до Каїра для нових переговорів 2 серпня. Проте ізраїльські посадовці заявили, що не надсилатимуть свого представника, оскільки, на їхню думку, ісламісти «Хамасу» вводять в оману міжнародних переговорників.

Понад 1500 палестинців, переважно мирних громадян, загинули відтоді, як Ізраїль почав свою військову операцію в Смузі Гази три тижні тому. З ізраїльського боку від початку ескалації конфлікту загинув 61 військовослужбовець та троє мирних громадян.

XS
SM
MD
LG