Доступність посилання

ТОП новини

Стріляти по своїх містах – такого грузинський офіцер, що воює за Україну, не бачив навіть в Абхазії


Ілюстраційне фото
Ілюстраційне фото

В зоні антитерористичної операції своїм досвідом війни проти російських найманців ділиться колишній офіцер грузинської армії, підполковник Іраклій Курасбедіані. В телефонній розмові з кореспондентом грузинської служби Радіо Свобода він розповів про те, що, крім нього, в його батальйоні на боці України в Луганській та Донецькій області воюють і білоруси, і азербайджанець, і люди інших національностей. Також він сказав, що в Україні йому довелося багато чого і вчитися самому, звикати до інших умов ведення бою.

«Для мене цей масштаб був незвичайним, – розповідає Іраклій Курасбедіані. – У Грузії ми звикли до того, що все поруч, а тут нам доводиться діяти на таких територіях, які, може, дорівнюють території самої Грузії. У нас же як: і Осетія, і Абхазія – все поруч, ми до інших масштабам звикли. А тут відкриті, розгорнуті місця, в основному, і вони, як правило, ховаються в населених пунктах, бо тут і продуктами, і питвом поживиться можуть, і машини їм потрібні, які вони відбирають у місцевих жителів, і люди їм потрібні, яких вони використовують, як живий щит, і не дають їм можливості виїхати. Ми намагаємося хоча б на деякий час припинити вогонь, створити який-небудь коридор для жителів, щоб вони могли виїхати. Словом, розтягує все в часі і створює складності тільки фактор цивільного населення».

Іраклій Курасбедіані
Іраклій Курасбедіані

Звичайно, є ті, які вірять у те, що їм кажуть в Москві, але коли вони бачать, що в їхньому дворі встановлюють «Град», який дає два-три залпи в нашу сторону, а потім розвертається і стріляє в бік Донецька, – так про що ще говорити ?
Іраклій Курасбедіані

Місцеве населення, за словами колишнього грузинського офіцера, дуже розгублене. «Звичайно, є ті, які вірять у те, що їм кажуть в Москві, але коли вони бачать, що в їхньому дворі встановлюють «Град», який дає два-три залпи в нашу сторону, а потім розвертається і стріляє в бік Донецька, чи не знаю, для чого, може, для того, щоб розлютити своїх же людей, (спочатку це для мене було дуже дико, бо я не бачив такого навіть під час боїв в Абхазії і в Осетії), – так про що ще говорити ?. .» – каже він.

«Немає у Росії шансу домогтися успіху»

На запитання про те, якого визнання чекає грузинський офіцер, він відповідає, що вже тримав в Грузії чотири нагороди, бойові медалі та ордени, тож слова подяки від українців, які він прочитав в інтернеті – для нього найбільша втіха.

Це допоможе поставити крапку на Росії, як на найсильнішій державі. Немає у Росії шансу домогтися успіху
Іраклій Курасбедіані

«Слова подяки і надії, що вони не одні в такий важкий для них час, – більше за це мені нічого не треба. Адже і їм потрібна підтримка, як вона була потрібна в свій час і нам, хоча Україна і більше Грузії. Завжди хочеться відчувати чиюсь підтримку в такий час», – говорить Іраклій Курасбедіані.

А щодо перспектив перемоги України, то в ній він не сумнівається навіть у тому випадку, якщо Росія вдасться до інтервенції. «Це допоможе поставити крапку на Росії, як на найсильнішій державі. Немає у Росії шансу домогтися успіху».

Над матеріалом працювали Марія Щур та Koba Liklikadze

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG