Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 08:08

Стріляти по своїх містах – такого грузинський офіцер, що воює за Україну, не бачив навіть в Абхазії


Ілюстраційне фото

В зоні антитерористичної операції своїм досвідом війни проти російських найманців ділиться колишній офіцер грузинської армії, підполковник Іраклій Курасбедіані. В телефонній розмові з кореспондентом грузинської служби Радіо Свобода він розповів про те, що, крім нього, в його батальйоні на боці України в Луганській та Донецькій області воюють і білоруси, і азербайджанець, і люди інших національностей. Також він сказав, що в Україні йому довелося багато чого і вчитися самому, звикати до інших умов ведення бою.

«Для мене цей масштаб був незвичайним, – розповідає Іраклій Курасбедіані. – У Грузії ми звикли до того, що все поруч, а тут нам доводиться діяти на таких територіях, які, може, дорівнюють території самої Грузії. У нас же як: і Осетія, і Абхазія – все поруч, ми до інших масштабам звикли. А тут відкриті, розгорнуті місця, в основному, і вони, як правило, ховаються в населених пунктах, бо тут і продуктами, і питвом поживиться можуть, і машини їм потрібні, які вони відбирають у місцевих жителів, і люди їм потрібні, яких вони використовують, як живий щит, і не дають їм можливості виїхати. Ми намагаємося хоча б на деякий час припинити вогонь, створити який-небудь коридор для жителів, щоб вони могли виїхати. Словом, розтягує все в часі і створює складності тільки фактор цивільного населення».

Іраклій Курасбедіані
Іраклій Курасбедіані

Звичайно, є ті, які вірять у те, що їм кажуть в Москві, але коли вони бачать, що в їхньому дворі встановлюють «Град», який дає два-три залпи в нашу сторону, а потім розвертається і стріляє в бік Донецька, – так про що ще говорити ?
Іраклій Курасбедіані

Місцеве населення, за словами колишнього грузинського офіцера, дуже розгублене. «Звичайно, є ті, які вірять у те, що їм кажуть в Москві, але коли вони бачать, що в їхньому дворі встановлюють «Град», який дає два-три залпи в нашу сторону, а потім розвертається і стріляє в бік Донецька, чи не знаю, для чого, може, для того, щоб розлютити своїх же людей, (спочатку це для мене було дуже дико, бо я не бачив такого навіть під час боїв в Абхазії і в Осетії), – так про що ще говорити ?. .» – каже він.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

«Немає у Росії шансу домогтися успіху»

На запитання про те, якого визнання чекає грузинський офіцер, він відповідає, що вже тримав в Грузії чотири нагороди, бойові медалі та ордени, тож слова подяки від українців, які він прочитав в інтернеті – для нього найбільша втіха.

Це допоможе поставити крапку на Росії, як на найсильнішій державі. Немає у Росії шансу домогтися успіху
Іраклій Курасбедіані

«Слова подяки і надії, що вони не одні в такий важкий для них час, – більше за це мені нічого не треба. Адже і їм потрібна підтримка, як вона була потрібна в свій час і нам, хоча Україна і більше Грузії. Завжди хочеться відчувати чиюсь підтримку в такий час», – говорить Іраклій Курасбедіані.

А щодо перспектив перемоги України, то в ній він не сумнівається навіть у тому випадку, якщо Росія вдасться до інтервенції. «Це допоможе поставити крапку на Росії, як на найсильнішій державі. Немає у Росії шансу домогтися успіху».

Над матеріалом працювали Марія Щур та Koba Liklikadze

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG