Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 19:59

Віце-президент США виключив військовий супровід гуманітарної допомоги Україні


Джозеф Байден, віце-президент США

Президент України Петро Порошенко провів консультації з віце-президентом США Джозефом Байденом. Як йдеться на сайті Адміністрації президента, під час телефонної розмови строни обговорили шляхи і можливості надання гуманітарної допомоги Україні.

«Джозеф Байден висловив підтримку зусиллям України налагодити гуманітарну допомогу в чіткій відповідності із міжнародним правом та законодавством України, а саме, принципам виключення жодного іноземного військового супроводу місії, проходження вантажів через підконтрольні Україні пункти пропуску на кордоні та багатосторонній формат, в тому числі за участю США», – йдеться в повідомленні.

Раніше у суботу телефонна розмова на тему гуманітарних вантажів на Схід відбулася в українського президента із німецьким канцлером Ангелою Меркель. Остання заявила, що будь-яка допомога має надаватися за посередництва міжнародних організацій і згоди на це української сторони.

Розмови такого кшталту назріли після того, як офіційний Київ заявив про спроби Кремля в ніч на суботу ввести в Україну своїх військових під виглядом миротворців з гуманітарною допомогою. Таким намірам українські силовики змогли запобігти. Росія пізніше через речника тамтешнього президента Дмитра Пєскова заявила, що не розуміє про що йдеться.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG