Доступність посилання

ТОП новини

УПЦ (МП) вирішила бути російською церквою – речник УПЦ КП


Євстратій Зоря
Євстратій Зоря

Вибір митрополита Онуфрія предстоятелем Української православної церкви (Московського патріархату) не сприятиме обʼєднанню церкви в Україні. Про це в коментарі Радіо Свобода заявив речник Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря.

«Фактично саме митрополит Онуфрій відразу заблокував будь-який діалог своєї церкви з Київським патріархатом. Ще наприкінці лютого для цього діалогу на офіційному рівні була створена комісія, але вона так жодного разу і не зібралася», – зазначив він.

«Сам він (митрополит Онуфрій – ред.) послідовно демонстрував себе прихильником ідей «руского міра», єдності з Москвою. У таких умовах, безперечно, говорити про діалог із метою творення єдиної помісної церкви не доводиться», – каже Євстратій Зоря.

За його словами, рішення сьогоднішнього собору УПЦ (МП) «показало, що в особі єпископату ця церква обрала шлях бути російською церквою в Україні, а не українською церквою».

В УПЦ (МП) цю заяву УПЦ КП поки що не коментували.

Митрополит Онуфрій у лютому цього року став місцеблюстителем Київської митрополичої кафедри. Інтронізація нового предстоятеля має відбутися 17 серпня.

Попередній глава УПЦ (МП) митрополит Володимир, який очолював церкву від 1992 року, помер 5 липня 2014 року.

XS
SM
MD
LG