Доступність посилання

ТОП новини

Луганськ повністю відрізаний від решти світу – РНБО


Згорілі автомобілі внаслідок бойових дій у Луганську, липень 2014 року

Київ – Відсьогодні Червоний Хрест допомагатиме українській владі доправляти до Луганська медикаменти. Водночас, у Луганській ОДА повідомляють, що всі дотеперішні спроби доставити в місто продукти харчування на великих машинах зазнали невдач. Бойовики їх конфіскують або обстрілюють. Виконувач обов’язків голови Луганської ОДА Ірина Веригіна визнає, що ситуація в місті близька до гуманітарної катастрофи. Напруженою залишається і ситуація в Донецьку. Хоча, на відміну від Луганська, там працює мобільний зв’язок та інтернет.

Виконувач обов’язків голови Луганської ОДА Ірина Веригіна наголошує на тому, що мешканці Луганська, близького до «гуманітарної катастрофи», все ще можуть виїхати з міста через гуманітарний коридор за напрямком Металіст-Щастя.

Всі наші спроби завезти продукти харчування до Луганську зазнали невдачі
Ірина Веригіна

«Уже 12 днів у Луганську немає ні світла, ні води, не працює мобільний зв’язок та інтернет. Люди знаходяться в пастці, в осаді. Але всі наші спроби завезти продукти харчування до Луганську зазнали невдачі. Невеличкими машинами можемо завозити продукти, але для Луганська цього не достатньо. Тільки проходить якась велика машина з продуктами харчування, вона або обстрілюється, або терористи забирають ці харчі», – розповідає вона.

І це при тому, що наразі до Луганська, Щастя та Первомайська українська влада готує доправити вже зібрану гуманітарну допомогу з Харкова, Дніпропетровська та Києва.

Ірина Веригіна повідомляє, що в середу, 13 серпня, у Луганську через обстріли «Градами» загинуло до 20 людей.

Червоний Хрест допоможе доправляти ліки до Луганська

Починаючи з 14 серпня, міжнародний Червоний Хрест взявся допомогти українській владі доправляти медикаменти до Луганська. Там наразі бракує найнеобхіднішого, наголошує виконувач обов’язків голови Луганської ОДА.

«Для того, щоб забезпечити препаратами наші медичні заклади тим, що насамперед потрібне людям: інсулін, бинти. Навіть валер’янки там бракує», – сказала Ірина Веригіна.

Андрій Лисенко
Андрій Лисенко

Тим часом речник інформаційно-аналітичного центру РНБО України Андрій Лисенко заявив, що в української сторони є дані про те, як незаконне збройне угруповання «ЛНР» далі проводить у місті примусову мобілізацію чоловіків.

Терористична організація продовжує примусову мобілізацію до своїх лав. Затриманих чоловіків конвоюють до збірного пункту
Андрій Лисенко

«Терористична організація продовжує примусову мобілізацію до своїх лав. Затриманих чоловіків терористи конвоюють до збірного пункту Луганського обласного військового комісаріату. Їх використовують як робочу силу для укріплення оборони міста, зокрема людей змушують рити окопи та підносити боєприпаси», – заявив Андрій Лисенко.

Із Донецька не можуть виїхати потяги, зв’язок і хліб є

Залишається напруженою ситуація в Донецьку. У четвер, 14 серпня, через обстріли співробітникам Укрзалізниці довелося скасувати відправлення поїздів Донецьк-Київ, Маріуполь-Київ та Донецьк-Санкт-Петербург.

Також снаряди пошкодили торговий центр «Планета» і торгово-офісний центр «Грін Плаза», розташовані на перетині вулиці Артема і Садового проспекту. Прес-служба міської ради Донецька повідомила, що станом на шосту годину вечора 14 серпня підтверджена загибель двох мирних жителів на вулиці Артема. Там також інформують, що вибухи снарядів чутно як у центрі міста, так і на околицях.

Сергій Гармаш
Сергій Гармаш

Координатор Комітету патріотичних сил Донбасу, головний редактор інформаційного агентства «Остров» Сергій Гармаш запевняє, що головною силою, задіяною в обстрілах, від яких потерпає сьогодні Донецьк, є росіяни.

Основна сила донецьких бойовиків, які там стріляють, – це все ж таки росіяни
Сергій Гармаш

«Основна сила донецьких бойовиків, які там стріляють, – це все ж таки росіяни. Як правило, це фанатики, готові померти за ідею великої Росії», – наголошує Сергій Гармаш.

Також як стало відомо Радіо Свобода від мешканців Донецька, які залишаються у місті, там наразі працює мобільний зв’язок, основні продукти харчування, зокрема хліб, у крамницях доступні. Донецькі волонтери організовують пункти безкоштовного харчування для тих, хто потерпає від браку харчів і грошей, насамперед самотніх людей старшого віку. Про це на своїй сторінці у Facebook пише журналістка Катерина Сергацкова.

14 серпня українські військові звільнили селище міського типу Новосвітлівка, що розташоване на дорозі між Краснодоном та Луганськом. За словами Андрія Лисенка, завдяки цьому Луганськ опинився повністю відрізаним від решти районів «контрольованих російськими найманцями».

  • Зображення 16x9

    Жанна Безп’ятчук

    На Радіо Свобода з 2013 року. Вивчала політологію в Києво-Могилянській академії, закінчила магістратуру з європейських студій у коледжі Європи (Польща), навчалася журналістики в Данській школі журналістики та університеті Суонсі (Уельс, Велика Британія). До Радіо Свобода працювала журналістом в інтернет-виданні «ПіК України», кореспондентом і редактором у журналі «Тиждень».

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG