Доступність посилання

ТОП новини

Як українці опинилися на піку альтруїзму?


Дарина Зельонкіна

Київ – Потік добровольців не припиняється, розповідають у територіальному батальйоні «Київська Русь». Серед них як молодь від 20 років, так і люди старшого віку – від 50 років. Також у батальйоні відзначають, що серед добровольців багато вчорашніх підприємців.

Киянин Андрій до Майдану був приватним підприємцем. У травні цього року записався до територіального батальйону. За три місяці участі в бойових діях настрій у батальйоні залишається бойовим, розповідає Андрій.

«Для мене головним є те, щоб по моїй землі не ходив чужак, щоб мої діти спокійно ходили до школи, говорили рідною мовою, щоб вони могли розвиватися і їм не потрібно було виїжджати вчитися закордон. У зоні АТО краще бачити засіяні поля, працюючі шахти, щасливих людей. Хто зараз в зоні АТО? Пацани! Вони роблять свою історію, вони підіймають свою країну, вони захищають свою країну. Це їхня країна», – каже доброволець.

Андрій розказує, що серед бійців батальйонів зустрічаються люди зі сходу України та Криму. І кожен з них виявляє свій патріотизм: хто долучається волонтером, хто привозить речі та їжу військовослужбовцям. А дехто чекає першої ліпшої нагоди, щоб поїхати воювати, тому батальйон продовжує набирати людей та готувати їх до бойових дій.

«Добровольці воюють за свій дім» – журналіст про батальйон «Донбас»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:35:45 0:00

Підґрунтя патріотизму

Оскільки після розпаду СРСР незалежна Україна жила в мирі, то соціально активні люди змогли накопичити психічну енергію, зазначає психолог Алевтина Шевченко.

«Після 1991 року так склалося, що кожна соціально активна людина змогла накопичити свій власний психічний стан. Зараз все це працює. Адже якщо немає цієї соціальної енергії, то не має на чому працювати патріотизму. Це той бензин, те пальне, на якому це працює», – наголошує Шевченко.

Як зупинити кров? Як витягти з поля бою? Як зцілити тіло й душу пораненого?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:24:01 0:00

Через складну ситуацію в країні людям необхідно міняти сферу діяльності. Наприклад, українська письменниця Люко Дашвар закликає залучатися до благодійності.

Ми маємо трохи змінити своє життя і займатися допомогою. «Все для фронту! Все для перемоги!»
Люко Дашвар

«Сьогодні є набагато важливіші справи, аніж письменництво, тому я сьогодні набагато менше працюю. Сьогодні є чим займатися іншим. Всі ми маємо трохи змінити своє життя і займатися допомогою. Знаєте, ще за радянських часів було гасло «Все для фронту! Все для перемоги!». Сьогодні воно актуальне і торкається кожної людини», – зауважує письменниця.

Наразі Люко Дашвар збирає кошти для хворої чотирнадцятилітньої дівчинки Олечки Гузь, перераховує гроші для сил АТО, допомагає багатодітній родині.

Дивитись коментарі (3)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG