Доступність посилання

ТОП новини

«ДНР» відмовляється прийняти допомогу України попри «гуманітарну катастрофу»


Угруповання «ДНР», визнане в Україні терористичним, не прийме гуманітарної допомоги, яку на Донбас направила українська влада. Про це йдеться у повідомленні так званої «Верховної ради» угруповання.

«Народ Донецької Народної Республіки, незважаючи на гуманітарну катастрофу, яка зростає, не прийме так звану гуманітарну допомогу з рук фашистських карателів, які прийшли до нас із території України, навіть, якщо ця допомога цинічно буде завуальована під місію Міжнародної організації Червоного Хреста», – зазначають сепаратисти.

13 серпня колона з 19 вантажівок із гуманітарною допомогою для жителів Луганської і Донецької областей вирушила з Києва. 13 серпня уряд виділив додатково 10 мільйонів гривень на придбання товарів першої необхідності для населення, яке перебуває на підконтрольних бойовикам територіях у Донецькій і Луганській областях.

Європейський союз заявив про готовність виділити 2,5 мільйона євро на гуманітарну допомогу для України.

Свій «гуманітарний конвой» на Донбас направила і Росія. Колона з «гуманітарною допомогою» для жителів Донбасу виїхалау 12 серпня з Підмосков’я. 280 білих КамАЗів, за попередніми даними, везуть 2 тисячі тон вантажу.

Як заявив керівник управління оперативної діяльності Міжнародного комітету Червоного Хреста в Європі і Центральній Азії Лоран Корба, російський «гуманітарний конвой» може перетнути кордон України уже 22 серпня після завершення всіх митних процедур.

Україна і Захід висловлювали занепокоєння, що Росія під приводом гуманітарної допомоги може направити в Україну свої війська, де наразі відбувається збройне протистояння між українськими військовими і сепаратистами. Москва звинувачення відкидає.

Після звільнення Слов’янська Донецької області, який був оплотом сепаратистів, бойовики масово перемістилися у Донецьк та Луганськ.

Антитерористична операція на Донбасі триває від квітня.

XS
SM
MD
LG