Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 19:55

Як француз став на бік сепаратистів Донбасу


Євгенія Руденко

Париж – Цього тижня український батальйон «Донбас» під Іловайськом затримав групу сепаратистів з восьми осіб. Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. За його словами, серед затриманих виявився Юрій Юрченко – французький драматург, актор, поет, лауреат міжнародних конкурсів, президент театральної асоціації Les Saisons Russes (Російські сезони). Чому він поїхав на Донбас і став на бік сепаратистів? І чи означає його вчинок, що Франція традиційно вирізняється особливими русофільськими настроями в Європі?

Ліон – затриманий 59-річний Юрій Юрченко не вперше стикається з правоохоронною системою України – за власним зізнанням, він народився у пересильній в’язниці в Одесі. Дитинство і юність він провів на Колимі у сім’ї засуджених, а потім багато мандрував Радянським Союзом, після чого переїхав на Захід.

Пан Юрченко твердить, що поїхав у Німеччину, а потім і у Францію не з політичних міркувань, а просто «пізнати світ». А от на Донбас він вже поїхав саме з політичних причин – «захищати Батьківщину від фашизму».

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

За його словами, як тільки приїхав, він записався у так зване «ополчення», а потім зустрів одного з сепаратистських лідерів Павла Губарєва, який запропонував йому співпрацю – перекладати тексти на французьку мову, аби «пробити інформаційну блокаду». Після роботи в штабі Юрій Юрченко вирішив все ж долучитися до військового спротиву у якості військового корреспондента.

Я – російська людина, народився в Одесі, жив по всій країні, всюди у Радянському Союзі – і в Україні, і в Сибіру, і на крайній Півночі, а потім в Європі… Для мене – це моя земля і моя країна. Я б’юся за своє, а конкретно – проти фашизму
Юрій Юрченко

«Я – російська людина, народився в Одесі, жив по всій країні, всюди у Радянському Союзі – і в Україні, і в Сибіру, і на крайній Півночі, а потім в Європі… Для мене – це моя земля і моя країна, де Росія чи Україна – це моя Батьківщина, це все разом. Я б’юся за своє, а конкретно – проти фашизму», – каже Юрченко.

Останні роки Юрченко мешкає у Франції, де він знайшов сім’ю і почав насолоджуватись театральним життям. Натомість, більшість його постановок відбулася в Росії, де він є членом Спілки письменників і де отримував різні літературні нагороди. Хоча, судячи з його сторінки на Фейсбуку, він має багато прихильників серед французів.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Французька дилема

Французька журналістка Мюріель Бушар каже в інтерв’ю Радіо Свобода, що французьке суспільство часто має русофільські настрої і виступає проти політики Брюсселя. Найбільше французів нині турбує російське ембарго на товари з країн ЄС, і зокрема з Франції, бо це вже має наслідки в аграрному секторі Франції, який є потужним і фермери, якого мають сильне політичне лоббі.

З точки зору економічних інтересів, Франція зацікавлена у продажі «Містралей». З іншого боку, Париж має підтримувати позицію всього Європейського Союзу
Мюріель Бушар

«Франція зараз між двома площинами – звичайно ж, з точки зору економічних інтересів, Франція зацікавлена у продажі «Містралей». З іншого боку, Париж має підтримувати позицію всього Європейського Союзу. Російське ембарго поставило у незручне становище французьких фермерів, вони дуже цим незадоволені, тому суспільство дуже стурбоване нинішньою ситуацією», – каже Бушар.

За словами Бушар, французи уважно стежать також і за дипломатичними зусиллями офіційного Парижа владнати конфлікт в Україні мирним шляхом. Однак вони не хочуть, аби через дипломатичні реверанси фермери не знали, що робити зі своїми врожаями, а готові військові кораблі, призначені для Росії, не приносили прибуток.

Президент Франції Франсуа Олланд від самого початку конфлікту між Україною і Росією твердив, що угода про будівництво кораблів класу «Містраль», які є одними з найпотужніших у світі гелікоптероносців, підписана давно і Франція не може втрачати свій міжнародний авторитет, анулюючи ці угоди.

Олланд нещодавно підтвердив свій намір продати кораблі Росії, хоча і підтримує територіальну цілісність України, про що заявив кілька днів тому: «Я закликаю Росію, перш за все, поважати територіальну цілісність України, а президентів обох держав вжити необхідних заходів для запобігання будь-якої ескалації і відновити діалог».

Натомість, міністр закордонних справ Лоран Фабіус наполягає, що Франція може переглянути умови контракту, якщо Росія продовжуватиме свою агресивну політику в Україні. Однак російські моряки вже проходять тренінг у Нормандії, готуючись нести службу на «Містралях».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG