Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 19:20

Президент Порошенко розпускає парламент


Президент України Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко вирішив розпустити Верховну Раду. Про це йдеться у повідомленні глави держави у Facebook.

«Я вирішив достроково припинити повноваження Верховної Ради сьомого скликання. Вибори нового парламенту відбудуться 26 жовтня 2014 року. Це рішення я ухвалив у строгій відповідності зі статтею 90 Конституції України», – зазначив Порошенко.

Петро Порошенко наголосив, що 80% українців підтримують перевибори.

«Вибори – найкращий спосіб люстрації. І починати очищення слід із найвищого законодавчого органу. Теперішній склад Верховної Ради упродовж півтора року був опорою Януковича. І більшість саме цих депутатів ухвалювала диктаторські закони, які забрали життя Небесної Сотні. За це треба нести відповідальність – і кримінальну, і політичну. Чимало депутатів, які засідають або числяться в Раді – якщо не прямі спонсори та спільники, то симпатики бойовиків-сепаратистів. Навіть на оголошення мобілізації та на вимогу визнати «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями ледь-ледь нашкребли 232 голоси», – наголосив Порошенко.

За словами президента, парламентські вибори – це частина його мирного плану.

«Ключовий його елемент – політичний діалог з Донбасом. З ким, вибачте, говорити? З незаконними збройними формуваннями спілкуватися можна лише за допомогою сили, поки вони не склали зброї. А більшість тих, кого виборці обрали на парламентських виборах дванадцятого року втратили авторитет та вплив на людей», – зазначає президент.

24 липня у парламенті оголосили про розпад коаліції. Розпуск коаліції і відсутність нової упродовж 30 днів дають президентові підстави для розпуску Верховної Ради і проведення дострокових виборів.

Коли саме буде розпущений парламент, наразі не відомо. На цей час указу про розпуск на сайті президента ще немає.

І після указу про розпуск нинішній склад Верховної Ради зберігатиме повноваження до обрання нового складу парламенту.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG