Доступність посилання

ТОП новини
19 Вересень 2018, Київ 11:59

Савченко залишили під арештом. Вона згадала Януковича і Путіна


Фрагмент плаката МЗС України щодо порятунку Надії Савченко

У Росії Радянський районний суд Воронежа у середу продовжив до 30 жовтня арешт української льотчиці Надії Савченко, яку звинувачують у причетності до смерті російських журналістів у Луганській області. В Україні ж порушили кримінальну справу про викрадення Савченко.

Адвокати Надії Савченко наполягали на звільненні своєї підзахисної під заставу в один мільйон рублів. Однак ілюзій щодо цього не живили. Про це ще до початку судового засідання в інтерв’ю Радіо Свобода сказав один із її захисників Марк Фейгін. За його словами, рішення у справі Савченко ухвалюють не воронезькі судді.

Питання лежить у політичній площині, і рішення – на самій горі, але ніяк не в судових інстанціях у Воронежі
Марк Фейгін

«Я не вірю в незалежність і самостійність ухвалених судом рішень, тому що питання лежить у політичній площині, і рішення – на самій горі, але ніяк не в судових інстанціях у Воронежі», – зазначив Фейгін.

Посилені заходи безпеки

Воронезький журналіст Михайло Жеребятьєв каже, що нинішнє засідання суду у справі Надії Савченко супроводжувалося підвищеними заходами безпеки, хоча у представників ЗМІ воно особливого ажіотажу не викликало.

«Якісь підвищені заходи безпеки. Незрозуміло взагалі чому, навіщо? Журналістів було менше. Засідання вже не було настільки значущим. І ніхто не бачив автозаку, який привозив Надію», – сказав журналіст.

Надія Савченко заявила на засіданні, що не визнає своєї провини і не причетна до вбивства російських журналістів.

«Не визнаю себе винною, не вбивала журналістів. Я не розумію, який стосунок російське слідство, суд мають до подій в Україні. Я – військовослужбовець України і виконувала свою роботу. Як іноземці можуть вирішувати, як я маю захищати Батьківщину?» – процитував заяву Савченко у своєму «Твіттері» її адвокат Микола Полозов.

Дякувати Богу, що у нас уже немає Януковича. Буду вірити, що у вас скоро не буде Путіна
Надія Савченко

А на відео, оприлюдненому інтернет-телебаченням Hromadske.tv, Надія Савченко також наголошує: «У вас немає справедливості, у вас немає закону. Дякувати Богу, що у нас уже немає Януковича. Буду вірити, що у вас скоро не буде Путіна».

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук


На межі абсурду

За час, що минув після попереднього судового засідання, адвокати Надії Савченко побували в Україні, де зібрали низку доказів невинуватості своєї підзахисної. Зокрема, за словами Марка Фейгіна, захист знайшов підтвердження того, що Савченко була затримана ще до того, як загинули журналісти ВГТРК Ігор Корнелюк і Антон Волошин. А саме в цьому, за версією слідства, винна українська льотчиця. Крім того, за словами Марка Фейгіна, слідство у справі Савченко не зібрало жодних доказів її провини. Зате звинувачення у цій справі на межі абсурду.

«Я ознайомився з матеріалами постанов, в яких написано, що події, з приводу яких триває розслідування, загибель Волошина і Корнелюка, відбувалися на території «Луганської народної республіки». Я написав свої зауваження про те, що і «Луганська народна республіка» і «Донецька народна республіка» не є суб’єктами міжнародного права. А терміни ці фігурують в офіційних матеріалах слідства», – зауважив Фейгін.

Захист Надії Савченко – як і раніше – наполягає на тому, що на території Російської Федерації вона опинилася в результаті викрадення. Хоча в Слідчому комітеті Росії стверджують, що Савченко затримали після того, як вона незаконно в’їхала в Росію без документів під виглядом біженки. В Україні порушена кримінальна справа про викрадення Надії Савченко. Минулого тижня президент Петро Порошенко нагородив українську льотчицю орденом «За мужність».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG