Доступність посилання

ТОП новини

Кордони треба поважати, але газ не має бути предметом санкцій – Еттінґер


Росія запропонувала Україні знижку на газ
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Росія запропонувала Україні знижку на газ

Суверенітет і кордони усіх країн треба поважати, але газовий сектор не повинен використовуватися, як елемент санкцій. Про це під час зустрічі із російським міністром енергетики Олександром Новаком заявив єврокомісар з енергетики Ґюнтер Еттінґер.

«Я вірю, що суверенітет всіх країн і їхні кордони мають поважатися для безпеки у Європі. За цим потрібно спостерігати. Але я завжди говорю, що для вирішення кризи не по повинен використовуватися газ, як елемент для санкцій, заходів і ескалації», – зазначив Еттінґер.

Російський міністр енергетики Олександр Новак, своєю чергою, заявив, що Київ і Москва мають вжити невідкладних заходів для закачування газу в українські підземні газосховища.

«Ми маємо вжити оперативних заходів разом з Україною, щоб був закачаний певний обсяг, за нашими оцінками до 10 мільярдів кубометрів газу упродовж вересня-жовтня у ПСГ України і, відповідно, вирішене питання щодо виконання нинішнього контракту, щоб забезпечити споживання у зимовий період», – зазначив Новак.

За словами Олександра Новака, російська сторона пропонує, не чекаючи на рішення арбітражу, встановити ціну постачання газу в Україну на рівні 385,5 доларів за тисячу кубометрів.

Водночас, як наголосив Новак, для того, щоб Росія відновила постачання газу в Україну, Києву треба спершу погасити борг у 1,45 мільярда доларів.

Ґюнтер Еттінґер у свою чергу додав, що сторони мають визначити проміжну ціну для України, доки йде арбітраж, для стабільного забезпечення газом європейських споживачів.

«Газпром» з 16 червня 2014 року перевів Україну на передоплату постачання російського газу, зменшивши подачу палива для українських споживачів до нуля.

НАК «Нафтогаз України» подав позов щодо ціни газу на російську компанію «Газпром» до арбітражного суду у Стокгольмі. Це стало реакцією на позов російського газового монополіста, який у понеділок також подала до цієї судової інстанції російська сторона.

«Нафтогаз України» вимагає у «Газпрому» повернути 6 мільярдів доларів переплати за газ у 2010 році.

Водночас російський газовий монополіст вимагає оплати «Нафтогазом України» боргу обсягом 4,5 мільярда доларів «у зв’язку з невиконанням контракту».

Наразі Росія встановила для України одну з найвищих цін на газ – майже 500 доларів за тисячу кубометрів. Дорожче газ купує лише Франція, яка платить 550 доларів за тисячу кубометрів.

Досі газовий сектор так і не став предметом для включення до списку санкцій Заходу проти Росії за її дії в Україні.

Дивитись коментарі (5)

XS
SM
MD
LG