Доступність посилання

ТОП новини

Прага закликає Москву вивести війська з України – МЗС Чехії


Прага закликає Москву негайно вивести свої війська з України. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ Чехії.

«Кроки Росії суперечать не лише основним нормам міжнародного права, але також ідуть врозріз з недавнім запевненням президента Путіна на саміті у Мінську у його прагненні до мирного врегулювання кризи на сході України. Тому Чеська Республіка закликає Російську Федерацію негайно згорнути свої військові формування на української території», – йдеться у заяві.

У заяві МЗС Чехії також міститься вимога до Росії зупинити обстріл української території з території Росії, припинити постачання зброї і спорядження сепаратистам та надати можливість незалежного контролю українсько-російського кордону.

У четвер Петро Порошенко заявив про факт перебування на території України російських військ.

НАТО оприлюднило нові супутникові знімки, які свідчать про перебування в Україні російських військ. За даними з альянсу, може йтися щонайменше про тисячу російських військових.

Росія не визнає факту вторгнення її військ на територію України, хоч відповідні заяви лунали вже з боку не лише України, але й низки країн Заходу. Постпред Росії в ООН Віталій Чуркін напередодні, однак, заявив, що «в Україні є російські добровольці».

XS
SM
MD
LG