Доступність посилання

ТОП новини

Війна, крах демократичного світу, ядерна війна – західні ЗМІ про найгірше


Америка та Європа мають визнати факт війни Росії проти України і розробити лінію власної поведінки. На це вказують численні західні оглядачі. На полюсах пропонованої політики – примус України до задоволення усіх претензій Росії або війна Заходу проти Москви.

«Вже очевидно, що США та Європа не раді думці про те, що Путін веде війну проти України, але лідерам Заходу треба змиритись з реальністю і думати над відповіддю», – констатує виклик, який постав перед світом, колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

Україну треба, або примусити здатись, або – озброїти для війни з Росією, та гарантувати їй подальшу підтримку. Про це на сторінках «Нью-Йорк таймс» пише відомий дослідник Росії Бен Джуда.

Джуда вказує на непослідовність Заходу, який з одного боку веде себе з Україною, як з потенційним членом ЄС та НАТО, а з іншого – не дає Києву необхідних засобів для війні з Росією.

Продовження політики невтручання Заходу зробить Україну «європейською Сирією» або «величезною Боснією» - пророкує експерт.

Продовження війни коштуватиме тисяч життів – а ліберальні мрії революції тонуть у партріотичній люті та істерії війни
Бен Джуда

«Економіка у руїнах. Регулярна армія не виживе у війні з Росією. Відтак українці знаходять відраду у романтичному націоналізмі та підготовці до партизанської війни. Ціна війни збільшується, її продовження коштуватиме тисяч життів – а ліберальні мрії революції потонуть у партріотичній люті та істерії війни», – міркує автор.

На думку Джуди, у разі невтручання Заходу протягом наступних місяців Україна втратить армію і будь-яку симпатію до Європи. На їх місце – побоюється автор – прийде відчуття зради та повний обвал ліберальних політичних сил, на зміну, яким у парламенті прийдуть ультранаціоналісти.

Натомість військова підтримка України – її озброєння, надання даних розвідки, розміщення військовиї НАТО – зрештою означатиме і пряму війну із Росією – пише автор.

«Безумовно, цей шлях тягне величезні ризики. Росія кине на Україну усю свою потугу. До аеропортів Києва та Одеси треба буде направити спецпідрозділи США та Великобританії, щоб вони встановили там пропори та здійснювали їх захист. Але Путін може випробувати нас на міць ще раз – він оточить наших військових, як вже робив у Косові у 1999-му році».

Якщо Захід не готовий на цей ризик, він повинен примусити українців відмовитись від смертельних ілюзій та недопустити тисяч смертей результатом, яких стане українська руїна та величезне поле нестабільності у серці Європи – пише Джуда.

Оскільки Київ повністю залежить від фінансової підтримки Заходу, останньому буде під силу примусити Україну змиритись із втратами територій – наголошує експерт.

Втім, здача України не зупинить Путіна і потягне за собою крах існуючої світової моделі – відзначає Джуда.

«Це означатиме тріумф Росії над світовим порядком встановленим Заходом після поразки СРСР у холодній війні. Це означатиме руйнацію американської системи геополітичного стримування. Вороги Америки, від Китаю до Ірану, отримають заохочення встановити власні зони впливу серед руїн», – змальовує картину приниження США Бен Джуда.

«Росія на цьому не зупиниться. Путін хоче розвалити НАТО і запах слабкості підштовхне його до подальших дій. Лише питання часу, коли Росія використає росіян у країнах Балтії для створення нових «заморожених конфліктів». Польща ж буде вимушена діяти так, ніби НАТО не існує і створить власний військовий альянс разом з країнами Балтії; можливо навіть встановить буферну зону у західній Україні».

На те, що такий вибір перед Заходом уже постав вказують нові і нові заяви Путіна.

Так відповідно до публікацій у західних ЗМІ, у розмові із президентом Європейської комісії Баррозу Путін заявив, що може захопити Київ протягом двох тижнів. Раніше президент Росії також нагадав про готовність Росії використовувати свій ядерний арсенал.

Задуматись про реальність погроз, які лунають з Росії закликає Захід на сторінках «Вашингтон пост» відомий експерт Ен Епплбаум.

Звертаючи увагу на численні заяви російських політиків про можливість використання ядерної зброї проти Польщі та країн Балтії, Епплбаум закликає усвідомити високу ймовірність найгіршого варіанту розвитку подій.

Зараз Путіна теж ніхто не здатен зупинити
Ен Епплбаум

«Свого часу «Моя боротьба» Гітлера теж здавалась істерикою і Заходу і самим німцям. Накази Сталіна «ліквідувати» цілі класи та соціальні групи теж здались би нам божевільними, якби Захід свого часу знав про них. Але Сталін дотримався слова і виконав свої погрози, і не тому, що був божевільним, а тому, що віддано слідував своїй логіці до кінця, і тому, що його ніхто не зупинив. Зараз Путіна теж ніхто не здатен зупинити. То чи така вже істерика готуватись до війни? Чи можливо наївно до неї не готуватись?» – резюмує Епплбаум.

Якщо Путіну вдасться залякати Захід, ядерна війна стає реальною перспективою, адже його методи радо переймуть у Пекіні та Пхеньяні – пише «Buzzfeed».

«Якщо Путін зможе залякати Захід своїми не надто прихованими обіцянками перетворити захисників України на попіл, інші агресори можуть подумати, що і вони можуть використати цю тактику залякування», – відзначає видання.

Видання нагадує, що минулого жовтня державні ЗМІ Китаю розмістили публікації про варіант пуску ядерних ракет з китайських підводних човнів. Подібний ядерний удар призвів би до загибелі мільйонів людей у прибережних містах США.

«Ще у четер обмін ядерними ударами здався би більшості людей неймовірним. Але тепер, коли безвідповідальний Путін підняв ставки і зробив використання ядерної зброї просто ще одним інструментом агресії, реальність масової бійні здається небезпечно близькою», – резюмує видання.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG