Доступність посилання

ТОП новини

Новий очільник європейської дипломатії підтримує Україну


Федеріка Моґеріні
Федеріка Моґеріні

Рим – Майбутній єврокомісар з питань зовнішньої політики Федеріка Моґеріні покладає надії лише на дипломатичне розв’язання конфлікту між Україною, Росією та ЄС. Військового варіанту приборкання кризи просто не існує, вважає чинний глава італійської дипломатії. Які шанси впливу у нового посадовця ЄС домогтися миру, коли багато хто закидає їй брак міжнародного досвіду, авторитету, харизми і «м’яке ставлення» до Москви?

Суботнє призначення Федеріки Моґеріні на посаду міністра закордонних справ Євросоюзу стало успіхом насамперед для Італії. Постійно зосереджена на внутрішніх проблемах країна відігравала мало помітну роль у зовнішній політиці ЄС. Такою ж невизначною оглядачі вважають діяльність глави МЗС Федеріки Моґеріні, яка очолює відомство півроку. До цього двічі обиралася депутатом від лівої Демократичної партії, у якій займалася питаннями міжнародної співпраці.

Видання Financial Times та Le Monde скептично оцінювали кандидатуру 41-річної Моґеріні через її скромний досвід у міжнародній політиці. Подібні закиди новий посадовець відкинула відразу після призначення у Брюсселі.

Мене заспокоює той факт, що прем’єр-міністр Італії молодший за мене (Маттео Ренці 39 років), також є інші європейські лідери молодого віку. Це нове покоління європейських лідерів. Думаю, це позитивний факт для презентаційних установ ЄС
Федеріка Моґеріні

«Я вважаю, що досвід роботи у політичних структурах досить важливий, і я трохи його маю.Та на моє переконання, суспільно-громадська діяльність також є корисною і може стати в нагоді під час роботи у великій політиці, особливо на європейському рівні. Мене заспокоює той факт, що прем’єр-міністр Італії молодший за мене (Маттео Ренці 39 років), також є інші європейські лідери молодого віку. Це нове покоління європейських лідерів. Думаю, це позитивний факт для презентаційних установ ЄС», – сказала на прес-конференції пані Моґеріні.

Кроки на зустріч Україні

На тлі поширеного скептицизму стосовно ролі нового шефа європейської дипломатії окремі аналітики стверджують, що саме у питанні українсько-російського конфлікту пані Моґеріні добре обізнана і від початку кризи послідовно відстоювала суверенітет України.

На чільну посаду в ЄС Моґеріні усіляко просував чинний прем’єр Ренці, політично вони близькі соратники. А Маттео Ренці, зауважу, останніми днями зробив серйозні заяви на підтримку цілісності України
Маттео Каццулані

«Один з важливих аспектів: на чільну посаду в ЄС Моґеріні усіляко просував чинний прем’єр Ренці, політично вони близькі соратники. А Маттео Ренці, зауважу, останніми днями зробив серйозні заяви на підтримку цілісності України і проти будь-якої агресії з боку Росії. Це важливий момент, бо усі попередні уряди Італії, не займали такої чіткої позиції на підтримку України», – зазначив у розмові з Радіо Свобода незалежний італійський оглядач Маттео Каццулані.

Він також вважає вважливим той факт, що на початку липня, коли Італія прийняла головування в Раді ЄС, перший візит міністр Моґеріні здіснила до Києва. Вона підтримала українське керівництво в реалізації тодішнього мирного плану врегулювання кризи.

«Путін позбавив Росію партнерства з ЄС»

Щоправда, потім глава італійської дипломатії полетіла до Москви і запевнила Володимира Путіна у будівництві газогону «Південний потік». Так завана політика «і нашим, і вашим» викликала тоді обурення з боку лідерів балтійських країн.

Але навряд чи хто і далі вважатиме пані Моґеріні «товаришкою Путіна» після її заяви про ізоляцію Росії. У понеділок в інтерв’ю виданню Corriere della Sera міністр заявила, що з волі Володимира Путіна стратегічного партнерства між Росією та ЄС наразі не існує. На її думку, військова агресія і провокації з боку росіян не сприяють налагодженню стратегічної спрівпраці між країнами єдиного географічного простору.

Позиція єврокомісара Федеріки Моґеріні та голови Європейської Ради Дональда Туска ще не є відображенням єдиної зовнішньої політики ЄС. Згуртувати позиції 28-ми країн євроспільноти – це і буде надважким завданням нових очільників Євросоюзу. Місія, з якою досі не впоралися ні британка Кетрін Ештон, ні ще раніше іспанець Хав’єр Солана.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG