Доступність посилання

ТОП новини

Українців на шляху до демократії не спинити – євродепутат


Брюссель – Українців на шляху до демократії не спинити, навіть, якщо цього прагне Путін, і навіть, якщо застосовують армію. Так вважає німецький євродепутат, співголова групи «зелених» у Європарламенті, Ребекка Гармс. Своєю агресією Кремль доклав зусиль для становлення української нації та зміценення євроінтеграційної ідеї. Тим часом європейцям не слід робити винятків із санкцій, на кшталт продажу «Містралей», бо це тільки посилює позицію президента Росії Путіна, каже відомий німецький політик.

Ребекка Гармс
Ребекка Гармс

– Я глибоко переконана, що президент Путін своєю стратегією припинення руху України в бік Євросоюзу зробив величезну помилку. Він глибоко помилився, зіштовхнувши у війні дві нації – українську та російську. Наскільки я знаю українців, їх не зупинити в їхньому глибокому бажанні мати демократичну державу та справедливе суспільство, засноване на верховенстві права.

Українців не спинити. Навіть, якщо ви – пан Путін і навіть якщо для цього застосувати збройні сили
Ребекка Гармс

З огляду на ситуацію, що склалася на сході України, дуже складно в це вірити. Однак потужність громадянського руху, нинішнє становлення нації, яке я особисто в Україні бачила за останні місяці, – все це свідчить, що українців не спинити. Навіть, якщо ви – пан Путін і навіть якщо для цього застосувати збройні сили. Тож, часи для України можуть бути дуже складними, ми можемо побачити подальшу ескалацію подій, але я впевнена: у майбутньому демократичний та мирний рух, започаткований на Євромайдані, – переможе.

– Чи усвідомлюють в Євросоюзі, що нинішньою агресією Володимир Путін стає на лише на шляху українців до Європи, але й «підняв руку» на всю європейську ідею та її принципи?

Неможливо перешкодити, якщо нація вирішила стати на шлях демократії
Ребекка Гармс

– Загалом, вся його концепція Євразійського союзу суперечить та перебуває у конфлікті із Європейським союзом. Розпочавши нинішню гібридну війну проти України, він намагається вплинути на зміну напрямку її руху в бік ЄС. Йдеться про одного з найважливіших сусідів і для Росії, і для Євросоюзу. Однак проблема в тому, що неможливо перешкодити, якщо нація вирішила стати на шлях демократії. Я дуже добре пам’ятаю суспільні перетворення в 1989 році на сході Німеччини. Але те, що я бачу нині в Україні – набагато потужніше за той німецький рух. І це також є результатом путінської стратегії. Тож сам пан Путін і доклав зусиль для становлення української нації та зміцнення ідеї її європейського шляху.

– Як Ви гадаєте, коли в країнах об’єднаної Європи припинять думати передусім про свої банківські рахунки та бізнес із Росією, й усвідомлять, що небезпека вже на порозі?

Поки що більшість європейців почувається у безпеці. Ситуація зміниться, якщо європейці усвідомлять, що крах мирного устрою, встановленого після Другої світової війни, стосується не лише українців, але й громадян ЄС та всього континенту

– Поки що більшість європейців почувається у безпеці. По-іншому налаштовані балтійці, поляки та в тих державах, що перебувають поблизу Росії – не лише географічно, а й через історичний досвід. Я думаю, ситуація зміниться, якщо європейці усвідомлять, що крах мирного устрою, встановленого після Другої світової війни, стосується не лише українців, але й громадян ЄС та всього континенту. Тоді вони зможуть більше тиснути на свої уряди, щоб послідовно впроваджувати економічні санкції. Я вражена тим, як у Нідерландах змінилося сприйняття конфлікту, війни в східній Україні, після того, як ця війна завітала до них додому через збитий літак рейсу MH-17.

– Як мали б реагувати інші країни, скажімо уряд вашої батьківщина, Німеччини?

Німці повинні негайно скасувати рішення продавати нафтогазове устаткування російському олігарху (Михайлові) Фрідману
Ребекка Гармс

– Німці повинні негайно скасувати рішення продавати нафтогазове устаткування російському олігарху (Михайлові) Фрідману. Всі обговорюють справу «Містралей» із Франції. Я категорично проти цього і від самого початку заявляю: не можна постачати стратегічну зброю Росії в нинішній ситуації. Я надіюся, президент Олланд це вже зрозумів. Хоча, все ще може трапитися. У будь-якому разі, угода Німеччини щодо газової інфраструктури з паном Фрідманом – це така ж історія. Європейці не розуміють, що роблячи винятки із санкцій, вони посилюють позицію Путіна, бо він все ще не вірить у справжні наслідки (санкцій).

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG