Доступність посилання

ТОП новини

Президент пропонує парламенту створити антикорупційне бюро


Президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний проект закону «Про систему спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції», яким пропонується створити Національне антикорупційне бюро. Про це йдеться в повідомленні на сайті глави держави.

Згідно з проектом документа, бюро створюється як державний правоохоронний орган, на який покладається попередження, виявлення, припинення та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених до його компетенції.

Завданням Національного бюро пропонується визначити протидію кримінальним корупційним правопорушенням, які вчинені посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та становлять загрозу національній безпеці.

Відповідно до законопроекту, основними функціями новоствореного державного органу мають стати досудове розслідування віднесених до його підслідності кримінальних правопорушень та проведення оперативно-розшукових заходів.

Створення в Україні антикорупційного бюро – одна з вимог Міжнародного валютного фонду. Після подій Євромайдану проектом Національного антикорупційного бюро займалася Тетяна Чорновол, призначена урядовим уповноваженим із питань боротьби з корупцією. Однак усередині серпня вона звільнилася з цієї посади, мотивуючи це тим, що в Україні «немає політичної волі на боротьбу з корупцією».

XS
SM
MD
LG