Доступність посилання

ТОП новини

Суперники на посаду президента Афганістану обіцяють уряд національної єдності


Засідання саміту НАТО, присвячене Афганістанові, 4 вересня 2014 року

Кандидати-суперники на посаду президента Афганістану заявили в четвер у листі лідерам НАТО, що готові створити уряд національної єдності, коли суперечності навколо результату виборів будуть владнані.

Як сказав на саміті НАТО генеральний секретар Андерс Фоґ Расмуссен, там отримали послання Ашрафа Гані й Абдулли Абдулли.

Нині в Афганістані під наглядом ООН відбувається перерахунок виборчих бюлетенів унаслідок звинувачень у масових фальсифікаціях під час другого туру виборів, що відбувся ще в середині червня. Обидва кандидати впевнені, що перемога належить саме їм.

Раніше в четвер Расмуссен заявляв, що наближається дата, коли новий президент Афганістану мусив би підписати угоду про безпеку з НАТО, яка б дозволила невеликій кількості іноземних військ залишитися в цій країні і після того, як наприкінці цього року з Афганістану вийдуть нинішні Міжнародні сили сприяння безпеці.

Дотеперішній президент Афганістану Хамід Карзай, не згодний із деякими пунктами угоди, відмовився підписувати її й заявив, що це має зробити вже його наступник. Карзай також планував інавгурацію нового президента на 2 вересня, щоб на саміт НАТО вирушив уже його наступник, але цього не сталося.

XS
SM
MD
LG