Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Британії: нові санкції проти Росії мусять бути, попри заяву про перемир’я в Україні


Дейвід Камерон, архівне фото
Дейвід Камерон, архівне фото

Нові, суворіші санкції проти Росії через її дії на дестабілізацію України, про які домовився Європейський союз, усе одно мають бути запроваджені й попри те, що сьогодні оголосили про припинення вогню на Сході України, наголосив прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон.

«Ми маємо чітко дати знати, що санкції, які ми узгодили минулої суботи у Брюсселі, будуть запроваджені. Але, звичайно, якщо припинення вогню і належний мирний план будуть втілені, то, звичайно, тоді буде правильно подивитися, як ці санкції можна було б, можливо, зняти, якщо буде досягнено відповідних етапів», – сказав він на прес-конференції на саміті НАТО у Ньюпорті у Вельсі у Великій Британії.

За його словами, оголошення про припинення вогню – добра новина, але треба подивитися, чи йдеться тільки про власне припинення вогню, чи й також про зобов’язання досягти справжнього поступу щодо належного мирного плану.

Раніше сьогодні міністр закордонних справ Великої Британії Філіп Гаммонд так само заявляв, що в майбутньому можна буде думати про зняття санкцій проти Росії – але для цього необхідно, щоб російські війська відступили з України в Росію, щоб Москва припинила підтримувати сепаратистів озброєнням і артилерійські і ракетні обстріли України з території Росії, сказав він.

Сьогодні за результатами зустрічі тристоронньої контактної групи в білоруському Мінську було оголошено, що з 18-ї години за Києвом запроваджується режим припинення вогню і починається втілення мирного плану президента Петра Порошенка. Українські війська вже припинили бойові дії.

Керівники країн ЄС на саміті наприкінці минулого тижня домовилися, що Європейська комісія розробить пакет нових, суворіших санкцій проти Росії після того, як на Заході визнали доведеним воєнне втручання Росії в конфлікт на Сході України силами її регулярних військ. Сьогодні представники Євросоюзу мають узгодити остаточне рішення щодо цих санкцій.

Сьогодні у Великій Британії закінчується саміт Північноатлантичного союзу, на якому становище в Україні після вторгнення до неї регулярних військ Росії було одним із головних питань. На саміті перебуває президент України Петро Порошенко, який бере участь у низці його заходів, а також багатосторонніх і двосторонніх зустрічей із керівниками країн-членів НАТО.

XS
SM
MD
LG