Доступність посилання

ТОП новини

Обама: дії Росії матимуть наслідки, США і ЄС узгоджують нові санкції


Барак Обама на прес-конференції на саміті НАТО, 5 вересня 2014 року

США і ЄС «посилають Росії рішучий сигнал, що її дії матимуть наслідки»: «сьогодні Сполучені Штати і Європа завершують розробку заходів, які поглиблять і розширять наші санкції проти фінансового, енергетичного і оборонного секторів Росії», заявив президент США Барак Обама.

«Водночас ми твердо підтримуємо зусилля президента (України Петра) Порошенка, спрямовані на мирне вирішення конфлікту в його країні. Оголошене сьогодні припинення вогню може наблизити цю мету, але тільки в разі, якщо його виконають», – наголосив президент США на прес-конференції на саміті НАТО у Ньюпорті у Вельсі у Великій Британії.

Він висловив сподівання на успіх домовленості, але звернув увагу: «Ґрунтуючись на попередньому досвіді, ми водночас скептично ставимося до того, що сепаратисти дійсно дотримаються його, а Росія припинить порушувати суверенітет і територіальну цілісність України. Тож це має пройти випробування часом».

Сьогодні за результатами зустрічі тристоронньої контактної групи в білоруському Мінську було оголошено, що з 18-ї години за Києвом запроваджується режим припинення вогню і починається втілення мирного плану президента Петра Порошенка. Українські війська вже припинили бойові дії.

Керівники країн ЄС на саміті наприкінці минулого тижня домовилися, що Європейська комісія розробить пакет нових, суворіших санкцій проти Росії після того, як на Заході визнали доведеним воєнне втручання Росії в конфлікт на Сході України силами її регулярних військ. Сьогодні представники Євросоюзу мають узгодити остаточне рішення щодо цих санкцій. У США тим часом повідомляли, що узгоджують із ЄС і свої власні нові санкції проти Росії.

Сьогодні у Великій Британії закінчується саміт Північноатлантичного союзу, на якому становище в Україні після вторгнення до неї регулярних військ Росії було одним із головних питань. На саміті перебуває президент України Петро Порошенко, який бере участь у низці його заходів, а також багатосторонніх і двосторонніх зустрічей із керівниками країн-членів НАТО.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG