Доступність посилання

29 Травень 2017, Київ 20:46
Новини | Міжнародні

США: НАТО підтримує Україну через принципи, які розтоптала Росія


(©Shutterstock)

Північноатлантичний союз підтримує Україну в її боротьбі через те, що США і весь союз НАТО дотримуються певних принципів: демократії, миру, безпеки, – заявила у п’ятницю речниця Державного департаменту США Марі Гарф.

Ці принципи, визначально важливі для НАТО, Росія розтоптала останніми місяцями, вчинивши збройні вторгнення в Україну – не лише у Криму, а тепер і у Східній Україні. «Саме тому ми колективно заявляємо, що ми всі підтримуємо Україну і будемо дедалі більше підтримувати її», – сказала вона.

На брифінгу у Вашингтоні речниця нагадала також слова президента Барака Обами про те, що США нині завершують розробку заходів, які поглиблять і розширять санкції проти фінансового, енергетичного й оборонного секторів економіки Росії, і обговорюють це зі своїми союзниками.

Гарф «абсолютно і щиро» відкинула згадане журналістами твердження Росії, ніби напруженість у світі зростає не тільки через дії самої Росії, а й через дії НАТО.

Крім того, вона додала, що Україна зробила цілу низку запитів щодо отримання різноманітної допомоги. І партнери України, включно зі США, зараз розглядають їх усі, щоб вирішити, як найкраще підтримати Україну, сказала Марі Гарф.

У п’ятницю завершився саміт НАТО, на якому становище після вторгнення російських регулярних військ до материкової частини України було одним із головних питань.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG