Доступність посилання

ТОП новини

«Батьківщина» хоче в НАТО на чолі з військовополоненою


Юлія Тимошенко, лідер партії «Батьківщина»

Вперше в історії «Батьківщину» на вибори під першим номером партійного списку поведе не Юлія Тимошенко. Щоправда, це також буде жінка. Більше того, як і Тимошенко на попередніх виборах, на момент голосування вона цілком ймовірно перебуватиме за гратами. Йдеться про українську військову Надію Савченко, яка зараз перебуває у воронезькому СІЗО. Та вже написала заяву на вступ у партію і тепер колеги сподіваються, що ЦВК, попри ув’язнення у сусідній країні, зареєструє її кандидатом в депутати.

Надія Савченко не могла особисто бути присутньою на з’їзді, тому представляла її рідна сестра Віра, яка теж йде на вибори з «Батьківщиною» – кандидатом по мажоритарному округу. Родичка зачитала звернення військової, яке та передала з Росії.

«Я не стану розпилятися і слізно обіцяти. Правда в тому, що я не знаю, як і що робити. Але не святі горшки ліплять. Будемо відбудовувати і посилювати Україну разом. Я не злякаюся цієї роботи, це я вам обіцяю. На вибори я піду з партією «Батьківщина» і не питайте чому саме так. Не місце красить людину, а людина місце. Спробуємо разом покращити на Україну. Дякую, Надія».

ЦВК має зареєструвати Савченко кандидатом – Жданов

У «Батьківщині» поки не можуть чітко відповісти: як визволятимуть Савченко, але обіцяють докласти усіх зусиль. Ігор Жданов, який отримав десяту позицію в списку, пояснив, що участь Надії в кампанії не має принципового значення, набагато важливіше для них – повернення її в Україну.

Думаю, що цьому ЦВК вистачить розуму зареєструвати Савченко. І зараз не стоїть питання про її участь – неучасть в кампанії, мені байдуже. Мені головне, щоб ця людина була в Україні, а не військовополоненою в Росії
Ігор Жданов

«Коли була Тимошенко політичним в’язнем номер один в Україні і вона йшла першим номером партії, то ЦВК Януковича не зареєструвала її кандидатом. Я думаю, що цьому ЦВК вистачить розуму зареєструвати Савченко. І зараз не стоїть питання про її участь – неучасть в кампанії, мені байдуже. Мені головне, щоб ця людина була в Україні, а не військовополоненою в Росії».

Друге місце у списку «Батьківщини» зайняла Юлія Тимошенко.

Виступаючи перед соратниками, вона заявила, що партія працюватиме над якнайшвидшою ратифікацією угоди про асоціацію з ЄС у повному обсязі, про неприпустимість особливого статусу для окремих регіонів, про необхідність воєнного стану в зоні конфлікту. За словами Юлії Тимошенко, гарантувати безпеку України має вступ до НАТО – і з цього питання «Батьківщина» ініціює референдум.

Україна буде в НАТО – Тимошенко

Членство України в системі колективної безпеки і оборони НАТО – це наш захист назавжди
Юлія Тимошенко

«Членство України в системі колективної безпеки і оборони НАТО – це наш захист назавжди. І кожен, хто сьогодні заявляє, що НАТО не на часі, це є людина, яка залишає Україну беззахисною. Україна буде в НАТО, я в цьому переконана».

До першої п’ятірки «Батьківщини» потрапили також громадський активіст Ігор Луценко та правозахисниця Альона Шкрум, яка зараз займається проблемами переселенців. На з’їзді не один раз наголошували на очищенні і омолодженні списку. Зокрема, Юлія Тимошенко повідомила, що півтори тисячі партійців не пройшли внутрішньої люстрації. Також в «Батьківщині» вирішила потіснити досвідчених політиків, щоб дати змогу потрапити в парламент молоді.

В політиці повинно бути якнайбільше молодих людей, людей освічених, професіоналів з закордонною освітою, з найкращою українською освітою
Альона Шкрум

«Чесно, завжди страшно погоджуватися на щось таке. Але, знаєте, або зараз, або вже ніколи. Моя ідея в тому, що в політиці повинно бути якнайбільше молодих людей, людей освічених, професіоналів з закордонною освітою, з найкращою українською освітою. Тих, хто хоче щось робити, знає що робити, може це робити. Звичайно такий шанс випадає не щодня і я вважаю, що таким шансом треба користатися», – зізналась юристка Альона Шкрум.

Для Яценюка переговори в Порошенком були в пріоритеті – Соболєв

Втім, таке омолодження списку викликане не лише бажанням оновлення, а й тим, що частина колишніх соратників на чолі з Арсенієм Яценюком пішли на вибори окремо. У «Батьківщині» на приховують, що запрошували політиків, які тепер склали кістяк «Народного фронту» до співпраці. Але, на думку, голови фракції Сергія Соболєва, переговори з «Блоком Петра Порошенка» для них були у пріоритеті. Щоправда, він не вважає, що від цього результат «Батьківщини» буде нижчим.

Я переконаний, що в наступному скликанні без нас жодної більшості не буде
Сергій Соболєв

«Я переконаний, що ми маємо повторити той результат, який дозволив нам сформувати одну з найбільших фракцій. Я переконаний, що в наступному скликанні без нас жодної більшості не буде. І це буде вже запорука перемоги. І саме з нами вестимуть переговори, а ми свої питання виставимо руба».

Говорити про бодай приблизний відсоток, який в партії розраховують взяти на жовтневих виборах, Сергій Соболєв не став.

  • Зображення 16x9

    Левко Стек

    Працюю на Радіо Свобода з 2013 року. Потрапив в редакцію за тиждень по початку Євромайдану. Саме висвітленням подій Революції гідності займався до весни 2014 року. Згодом окупація Криму та протистояння на Донбасі. З початку літа 2014 року займаюсь висвітленням війни на Донбасі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG