Доступність посилання

ТОП новини

Ембарго Путіна знову вдарить по росіянах?


Володимир Путін

Курс російського рубля у понеділок перетнув позначку 38 рублів за один долар. На думку аналітиків, причина – нові санкції проти Росії, список яких європейські країни і США оприлюднили минулого тижня. За даними соціологічних опитувань, росіяни ніяк не пов’язують курс долара і санкції. А в тому, що подорожчали продукти, винуватим вважають Обаму, а не Путіна.

Після того, як в серпні Росія ввела ембарго на продукти з країн Євросоюзу, ціни на м’ясо зросли на 40 відсотків, на молоко – на 20, а на овочі та фрукти – на 10-15 відсотків. Однак більшість російських споживачів, під впливом інформації федеральних каналів, вину за те, що подорожчали продукти, покладають не на свого президента, а на американського.

Борис Нємцов
Борис Нємцов

Як відповідь на нові західні санкції, Росія може ввести заборону на ввезення одягу і старих автомобілів. На думку опозиційного політика Бориса Нємцова, з цими заборонами до росіян може прийти розуміння, хто винен у погіршенні їхнього життя.

Жінки швидше зрозуміють, що Путін вирішив вторгнутися у святе
Борис Нємцов

«Люди, заходячи до крамниці, коли бачать, як підросли цінники, і що вони не можуть собі купити рибу, наприклад, кажуть: «Який же поганий Обама!». Коли я починаю пояснювати, що це не Обама поганий, а Путін, що це через нього ціни на рибу зросли, народ починає прозрівати, але повільно. Якщо він зараз введе заборону на імпорт одягу, то думаю, що жінки швидше зрозуміють, що це він. Тому що, коли вони не зможуть купувати нижню білизну і будуть ходити в білизні фабрики «Більшовичка», при цьому почастішають розводи, а чоловіки раптом відчують себе немічними, ось це набагато швидше буде доходити до народу, що Путін вирішив вторгнутися у святе», – каже Нємцов.

Пропаганда замість товарів

Андрій Нечаєв
Андрій Нечаєв

Чиновники фінансово-економічного блоку уряду вже заявили, що для допомоги російським компаніям, котрі потрапили під західні санкції, можуть почати використовувати кошти Фонду національного добробуту. Але оскільки кошти видаються на зворотній основі, росіяни можуть це відчути тільки в разі неповернення грошей, пояснив Радіо Свобода колишній міністр економіки Росії Андрій Нечаєв.

«Якщо вони, звичайно, не будуть повернені, то в разі якогось різкого погіршення економічної ситуації, проблеми можуть виникнути, тому що ці гроші Фонду національного добробуту, в принципі – це якийсь страхувальний резерв для пенсійної системи», – зазначив Нечаєв.

Більшість росіян поки не усвідомлює того, що відповідні російські санкції насамперед вдаряють по малозабезпеченим верствам населення. Фахівці таке ставлення людей пояснюють ефективністю роботи федеральних ЗМІ. Хоча, за словами доктора економічних наук Андрія Нечаєва, економічна ситуація в Росії ще й до санкцій не була безхмарною.

«Російська офіційна пропаганда в цьому сенсі цілком успішна. Ось та деяка ейфорія, яка склалася з приєднанням Криму й з подіями в Україні – вона поки що у переважної частини населення пересилює економічні складності, які зараз виникають, а тим більше, що ці санкції наклалися на вкрай неприємне тло. І без того ситуація в російській економіці була далеко не райдужною», – зауважує економіст.

Відзначаючи ефективність дії російської пропаганди, експерти неодмінно вживають слово «поки що». Втім, терміни дії цього «поки що» вони не називають.

Дивитись коментарі (21)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG