Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк: амністія тих, у кого на руках кров, неприйнятна


Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк

Люди, які вчиняли вбивства на Донбасі, не потраплятимуть під амністію. Про це заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV.

«Амністія тих, у кого на руках кров, хто вбивали, – неприйнятна. Ніхто таких людей амністувати не буде. Саме тому у законі мають бути чітко виписані статті щодо тих, які не підлягають амністуванню», – зазначив Яценюк.

Щодо ж закону про так званий особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей, то Арсеній Яценюк наголосив, що основним питанням у цьому законопроекті має бути «територіальна цілісність і суверенітет, і дія українського права і української Конституції на всій території держави має бути беззаперечною».

Президент України Петро Порошенко пропонує на три роки запровадити особливий порядок самоврядування в окремих районах Донбасу. Він висловлював сподівання, що Верховна Рада ухвалить закон про особливий статус частини Донецької і Луганської областей до 16 вересня. Порошенко наголосив на необхідності ухвалити закон про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в цих окремих районах Донбасу.

Це передбачено мінськими домовленостями, яких досягнуто 5 вересня за участю України, ОБСЄ, Росії, а також представників угруповань «ЛНР» та «ДНР», визнаними в Україні терористичними, для встановлення перемир’я на Донбасі.

XS
SM
MD
LG