Доступність посилання

ТОП новини

Депутати затвердили заяву «Про європейський вибір»


Верховна Рада, 16 вересня 2014 року
Верховна Рада, 16 вересня 2014 року

Верховна Рада затвердила заяву «Про європейський вибір України», в якій йдеться, що ратифікувавши Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом, Україна наголошує на своєму виборі на користь майбутнього членства в ЄС відповідно до статті 49 Договору про ЄС.

«У зв’язку з цим українські парламентарі зазначають, що ратифікована Угода про асоціацію між Україною і Європейським союзом розглядається Україною як інструмент всебічної підготовки для досягнення цієї мети», – йдеться в тексті заяви, зачитаної й ухваленої на відкритій частині засідання Верховної Ради України.

На підтримку постанови про заяву Верховної Ради «Про європейський вибір України» проголосували 289 народних депутатів.

У документі наголошується, що ратифікація Угоди про асоціацію є першим кроком, що обумовлює «подальше всебічне реформування країни за європейськими стандартами і цінностями». «Ми розуміємо, що це буде важкий шлях, але ми не бачимо альтернативи для нашої країни», – йдеться в тексті заяви.

«Нині всі гілки влади демонструють єдність у баченні європейської перспективи України, – і не в останню чергу завдяки фактору зовнішнього тиску, відверто спрямованого на відступ нашої держави від його доленосного вибору.... Прагнення до вищої міри цивілізаційного розвитку, основую якої є демократія та громадянське суспільство є невід’ємною складовою стратегічного розвитку нашої країни... Вибір Україною європейського майбутнього рішучий і остаточний. І ніхто не змусить нашу країну змінити вектор руху цим шляхом», – наголошується в заяві.

Сьогодні, 16 вересня, Верховна Рада ратифікувала Угоду про асоціацію між Україною та Європейським союзом. «За» проголосували 355 народних депутатів.

XS
SM
MD
LG