Доступність посилання

ТОП новини

День народження Путіна в Росії пропонують зробити «Днем ввічливих людей»


Володимир Путін, архівне фото
Володимир Путін, архівне фото

У Держдуму Росії внесли законопроект, яким пропонується встановити нову пам’ятну дату країни: «7 жовтня – День ввічливих людей Росії». Автором ініціативи виступив депутат фракції «Справедлива Росія», лідер Російської партії пенсіонерів за справедливість Ігор Зотов, повідомляє російська агенція «ИТАР-ТАСС».

За словами Зотова, ідея виникла після «численних звернень громадян із вдячністю на адресу «ввічливих людей», які відіграли ключову роль в історичних подіях Кримської весни 2014 року».

«Жителі Кримського півострова досі згадують« тихий подвиг »людей в масках. Весь світ бачив тільки їхні очі – добрі, спокійні і трохи задумливі. Погляд у них був сильним і впевненим, зазвичай такий погляд притаманний людям, які чітко знають – за ними правда. Ввічливі люди несли з собою мир. Вони викликали у громадян довіру і почуття захищеності», – заявив Зотов.

Він також нагадав, що 7 жовтня – день народження президента Росії Володимира Путіна, який «як верховний головнокомандувач Збройними силами РФ став безумовним національним і політичним лідером країни, завоював величезний авторитет на міжнародній арені і довіру російських громадян».

16 березня 2014 року на території Криму пройшов так званий «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія анексувала Крим. Ані Україна, ані Європейський союз, ані США не визнали приєднання Криму до Росії законним.

Спочатку Росія не визнавала, що озброєні люди у військовій формі без розпізнавальних знаків, які на початку березня захопили стратегічні об’єкти у Криму, є російськими військовими. Їх називали «ввічливі люди». Згодом російський президент визнав, що «референдум» у Криму відбувався за присутності російських військових.

XS
SM
MD
LG