Доступність посилання

ТОП новини

Газова зустріч ЄС-Україна-Росія відбудеться не раніше 22 вересня – Новак


Тристороння зустріч у форматі Росія-ЄС-Україна щодо газу відбудеться не раніше 22 вересня. Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на міністра енергетики Росії Олександра Новака.

«Ми пропонували провести зустріч 6 вересня, але ми отримали від Єврокомісії зустрічну пропозицію призначити її на суботу (20 вересня). Однак, як ви знаєте, у Сочі у цей час проходитиме економічний форум, тому ми готові зустрічатися з понеділка», – зазначив Новак.

15 вересня офіційний представник Єврокомісії Марлене Гольцнер повідомила, що тристороння зустріч Євросоюзу, України і Росії з вирішення спірних газових питань 20 вересня у Берліні не відбудеться. За її словами, запропонована дата не влаштувала російську сторону.

Раніше в Єврокомісії заявили, що зустріч із газових питань представників Євросоюзу, України і Росії відбудеться 20 вересня у Берліні.

Перед цим головний радник голови правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко заявляв, що тристоронні переговори можуть відбутися у Відні 16 вересня.

Росія встановила для України одну з найвищих цін на газ – майже 500 доларів за тисячу кубометрів. Дорожче газ купує лише Франція, яка платить 550 доларів за тисячу кубометрів.

«Газпром» з 16 червня 2014 року перевів Україну на передоплату постачання російського газу, зменшивши подачу палива для українських споживачів до нуля.

НАК «Нафтогаз України» подав позов щодо ціни газу на російську компанію «Газпром» до арбітражного суду у Стокгольмі.

XS
SM
MD
LG