Доступність посилання

ТОП новини

Україна може подати заявку на вступ до ЄС – резолюція Європарламенту


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Європарламент підтвердив, що Україна має європейську перспективу. Про це йдеться в резолюції «Ситуація в Україні і стан відносин між Європейським союзом і Росією», яку ухвалили сьогодні на сесії Європарламенту в Страсбурзі.

Європарламент «підтверджує свою думку, що ця Угода (про асоціацію) не є остаточною метою у відносинах Україна – ЄС, і вказує, крім того, що відповідно до статті 49 Угоди про ЄС, Україна, як і будь-яка інша європейська країна, має європейську перспективу і може стати членом Європейського союзу за умови, що дотримується принципів демократії, поважає основні свободи, права людини, права меншин і забезпечує верховенство права», vjdsться в резолюції.

Вітаючи одночасну ратифікацію Європарламентом і Верховною Радою угоди про асоціацію ЄС – Україна, євродепутати висловили «жаль через надзвичайні заходи й тиск із боку Росії» і заявили, що текст угоди «не може бути змінений». Вони взяли до відома консультації між Україною, Росією та ЄС про імплементацію угоди й «висловили сподівання, що це допоможе усунути нерозуміння».

Європарламент наголосив, що Росія «має менше підстав, ніж раніше, щоб критикувати угоду між Україною і ЄС або реагувати необґрунтованими торговельними обмеженнями і військовою агресією». Європарламент також висловив побоювання, що небезпека може перейти на Грузію та Молдову.

При цьому Європарламент закликав країни-члени ЄС оперативно приступити до ратифікації Угоди про асоціацію з Україною.

Європарламент «заявляє, що угода не може і не буде змінена, закликає держави-члени оперативно приступити до ратифікації Угоди з Україною; бере до відома постійні консультації між Україною, Росією та ЄС щодо виконання Угоди та сподівається, що це допоможе вирішити будь-які непорозуміння», наголошується в резолюції.

Ця резолюція Європейського парламенту є політичною заявою, яка не має прямого впливу на дії керівних і виконавчих органів Європейського союзу.

XS
SM
MD
LG