Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко закликав США надати Україні допомогу


Порошенко у Конгресі США закликав не залишити Україну наодинці з агресією Росії
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Порошенко у Конгресі США закликав не залишити Україну наодинці з агресією Росії

Виступ Петра Порошенка у Конгресі США чимало оглядачів називають історичним. Петро Порошенко закликав Сполучені Штати взяти на себе лідерство, щоб розв’язати конфлікт з Росією, а також допомогти Україні військово та економічно.

За майже годину виступу американські законодавці більше ніж 10 разів з оваціями піднімалися і аплодували. Це другий раз в історії за 23 роки української незалежності, коли главу української держави запросили виступити на Капітолійському пагорбі.

Президент України Петро Порошенко заявив: «В Україні ми не будуємо демократію, вона вже існує. Ми захищаємо її».

Ця цитата Петра Порошенка, як і понад десяток інших, викликала хвилю емоцій в американському Конгресі. Український президент у присутності держсекретаря США Джона Керрі, віце-президента Джона Байдена, американських сенаторів, конгресменів та гостей закликав Сполучені Штати захистити Україну від російського агресора.

За офіційними даними, з початку конфлікту в Україні США надіслали українському війську нелетальну допомогу на суму 291 мільйон доларів. Утім, приладами нічного бачення та ковдрами війни не виграєш, – нагадує американцям Петро Порошенко.

Українським солдатам треба більше військової допомоги. Їм потрібно більше військового обладнання – летального і нелетального
Петро Порошенко

«Їм – українським солдатам, треба більше військової допомоги. Їм потрібно більше військового обладнання – летального і нелетального. Дуже потрібно. Зрозумійте мене правильно, ковдри, прилади нічного бачення також важливі, але з ковдрою не виграєш війни. Більше того, не можна втримати мир із ковдрою. А це найважливіша наша цінність – не лише виграти війну, а втримати мир», – наголосив Порошенко.

Гарантувати українську безпеку, яку Сполучені Штати задекларували у Будапештському меморандумі, може надання Україні статусу союзника без членства в НАТО, пропонує український президент.

«Я наполегливо заохочую Сполучені Штати надати Україні спеціальний безпековий та оборонний статус, що відображає найвищий рівень взаємодії з країною – не членом НАТО», – заявив він.

Не обійшов увагою Петро Порошенко і питання відновлення українських регіонів після війни та реформування уряду з метою переходу на ринкову економіку. Україна потребує проведення багатьох реформ, викорінення корупції, становлення громадянського суспільства, а також різних ноу-хау та технологій. А для цього треба гроші.

«Я попросив Конгрес, щоб було створено спеціальний фонд, куди американські компанії інвестуватимуть кошти, направлені на реформування української економіки та судової системи. Я запевняю, що вся одержана від Заходу допомога потрапить в руки некорупційної організації і нове покоління урядовців забезпечить, щоб ці кошти були використані ефективно», – сказав Петро Порошенко.

Він висловив впевненість, що мир прийде в Україну скоро. Незважаючи на зрив нинішнього так званого перемир’я, президент України готовий до перемовин із сепаратистами, за умови, якщо на кону не стоятиме питання територіальної цілісності чи незалежності, розповів український гарант.

«Живіть вільними або помріть за свободу! Цими словами Україна виходить із війни» – так закінчував свою промову у Конгресі український президент. Увесь його виступ звучав англійською мовою, окрім останніх двох слів, жваво підхоплених у відповідь американською публікою. «Слава Україні!» – вигукнув президент Петро Порошенко. «Героям слава!» – було чути в стінах американського Конгресу.

Повна версія виступу Петра Порошенка перед Конгресом США

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG