Доступність посилання

ТОП новини

«Путін, досить брехати і воювати!». У Москві готують «Марш миру»


Марш миру, Москва, 15 березня 2014 року
Марш миру, Москва, 15 березня 2014 року

Москва – «Марш миру» пройде в неділю, 21 вересня, в багатьох містах світу. Пройде такий марш і в Москві,як акція проти російської агресії в Україні, що повинна стати наймасовішою за останні півроку. Організатори очікують, що в центрі Москви зберуться десятки тисяч людей.

Напередодні «Маршу миру» організаторам акції в Москві вручили документ, який застерігає від порушення законодавства при проведенні зборів і мітингів. Один із організаторів заходу Сергій Давідіс вважає, що ніякої особливої юридичної сили документ не має, але в деякій мірі він є свідченням суспільної уваги до акції. Давідіс і його однодумці сподіваються, що акція пройде без ексцесів, хоча, враховуючи поділ в російському суспільствіщодо подій в Україні, можливість провокацій організатори не можуть виключити.

Сергій Давідіс
Сергій Давідіс

«Виключити цієї ймовірності не можна. Дійсно, поділ (суспільства) дуже потужний, на жаль. Та сторона, яка не поділяє цінностей світу і вимог, висловлюваних нашим маршем, вважає неприпустимою іншу думку, що, звичайно, сумно. І саме по собі це свідчить про деяку меншовартість такої позиції. Тим більше, якщо хтось вирішить вдатися до якихось силових дій у відповідь на слова «мирна хода», що реалізує конституційне право», – сказав Сершій Давідіс.

Протест проти російської агресії

Організатори акції готують кілька основних гасел. Відомо, що головним стане «Путін, досить брехати і воювати!» –воно було затверджене Комітетом протестних дій. Головний редактор «Єженедельного журналу» та один із організаторів акції Олександр Риклін вважає, що для багатьох російських громадян «Марш миру» – чи не єдина можливість висловити невдоволення поведінкою влади.

Олександр Риклін
Олександр Риклін

«Росія сьогодні позиціонує себе у світі як агресор, не приховує цього, загалом, робить це цілком відверто. Те владне угруповання, яке сьогодні рулить всім цим, абсолютно перестало соромитися. Ми виходимо з того, що в нашій країні ще достатньо людей, які вважають таку політику згубною для країни і нації;людей, які з нею не згодні, які готові чинити опір і вийдуть на марш, щоб висловити це своє неприйняття політики такого штибу», – зазначив Риклін.

Марш миру, Москва, 15 березня 2014 року
Марш миру, Москва, 15 березня 2014 року

Остання за часом масова протестна акція відбулася в Москві 15 березня і пов'язана вона була з подіями в Криму. Тоді в центрі російської столиці пройшла хода, в якій взяли участь кілька тисяч осіб. Півроку тому вони пройшли тим же маршрутом, який запланований на неділю.

Марш миру, Москва, 15 березня 2014 року
Марш миру, Москва, 15 березня 2014 року

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG