Доступність посилання

ТОП новини

Україна, Польща та Литва створили спільну миротворчу бригаду


Міністр оборони України Валерій Гелетей і міністр національної оборони Польщі Томаш Семоняк
Міністр оборони України Валерій Гелетей і міністр національної оборони Польщі Томаш Семоняк

Україна, Польща та Литва створили спільну миротворчу бригаду. Міністр оборони України Валерій Гелетей підписав від імені уряду угоду про створення литовсько-польсько-української бригади «ЛитПолУкрбриг».

Церемонія підписання відбулася у столиці Польщі Варшаві у присутності президента країни Броніслава Коморовського. З польського боку документ підписав міністр національної оборони Томаш Семоняк, з литовського – міністр охорони країни Юозас Олекас.

Від України у «ЛитПолУкрбриг» буде направлено 545 військовослужбовців, від Польщі – 3000-3800, від Литви – 150-350 солдатів. Командування бригади розташовуватиметься у польському Любліні, а підрозділи-учасники залишатимуться у місцях своєї постійної дислокації.

«ЛитПолУкрбриг» є способом зміцнення військової співпраці між державами та підвищення оперативних можливостей для спільного виконання завдань.

Ця бригада використовуватиметься також для участі в операціях під егідою ООН, НАТО та ЄС. Головними завданнями бригади буде участь у міжнародних зусиллях по гарантуванню миру, поглиблення регіональної військової співпраці і створення основи для побудови на базі бригади бойової групи ЄС.

За словами Валерія Гелетея, створення бригади є елементом ефективної співпраці, дружби та єднання польської, литовської та української армії перед нинішніми викликами.

Президент Польщі Броніслав Коморовський наголосив, що створення «ЛитПолУкрбриг» є елементом домовленостей країн НАТО щодо модернізації української армії.

«Підписання цієї угоди є частиною плану, який обговорювався на саміті НАТО в Ньюпорті, де були ухвалені рішення про підтримку України», – зазначив Коморовський.

Країни НАТО на своєму саміті у Вельсі підтвердили, що організація не може поставляти озброєння Україні, але це можуть робити держави, які входять до Пивничноатлантычного аАльянсу, в рамках двосторонніх відносин.

XS
SM
MD
LG