Доступність посилання

ТОП новини

МЗС Росії: Російських військ в Україні немає


Рішення Комітету міністрів Ради Європи від 17 вересня, в якому визнається присутність російських військ в Україні, не має нічого спільного з дійсністю і було продиктовано цьому органу ззовні, вважають у МЗС Росії.

«Низка положень рішення Комітету міністрів Ради Європи від 17 вересня, зокрема щодо цього питання, не мають нічого спільного з дійсністю. Російські війська на території України не перебувають», – заявив офіційний представник МЗС Росії Олександр Лукашевич агентству «Інтерфакс», відповідаючи на відповідне запитання.

«Розглядаємо згадані пасажі прийнятого тексту як продиктовані Комітету міністрів ззовні і продавлені ідеологізованою арифметичною більшістю при голосуванні», – додав він.

«До того ж Комітет міністрів Ради Європи не має ні мандата, ні інструментарію для того, щоб виносити судження з таких питань, тим більше щось визнавати», – сказав співрозмовник агентства.

З метою фіксування порушень вимог режиму припинення вогню з боку незаконних збройних формувань протягом дня у зоні відповідальності військ оперативного командування Північ було забезпечено роботу представників ОБСЄ за маршрутом Лисичанськ-Луганськ.

5 вересня у Мінську відбулися переговори за участю екс-президента України Леоніда Кучми, посла Росії в Україні Михайла Зурабова, спецпредставника ОБСЄ Гайді Тальявіні, лідерів угруповання «ДНР» Олександра Захарченка та Андрія Пургіна, а також голови угруповання «ЛНР» Ігоря Плотницького.

За підсумками тодішньої зустрічі було підписано протокол про припинення з 18:00 5 вересня вогню на Донбасі. Однак бойовики і російські війська його не дотримуються, заявляють в РНБО.

XS
SM
MD
LG