Доступність посилання

ТОП новини

Російські силовики 3 години не впускали члена Меджлісу у Крим


Член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяне Юксель
Член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяне Юксель

Члена Меджлісу кримськотатарського народу Гаяне Юксель, яку зсадили з потяга у Джанкої 21 вересня, 3 години утримували на вокзалі, перш ніж дозволити поїхати додому, до Сімферополя. Про це вона розповіла сайту «Крим.Реаліі».

«Я їхала не з Криму, а поверталася з Києва у Сімферополь. У Київ виїжджала 4 дні тому, їздила туди провідати свого чоловіка, якому, як всі знають, вже заборонений в’їзд на півострів. Я поверталася севастопольським поїтягом і у російському пункті прикордонного контролю, у мене перевірили паспорт, забрали на 9 хвилин, повернули. Я до цього поставилася нормально, тому що аналогічна ситуація відбувалася при виїзді з півострова. Але буквально за п’ять хвилин, той же співробітник, який перевіряв у мене паспорт, знову попросив паспорт і після цього повідомили про те, що мені потрібно вийти з потяга. Я спробувала дізнатися, на якій підставі, чому, але мені сказали, що пояснять все пізніше і пообіцяли, що потім посадять на наступний», – розповіла Юксель.

За її словами, пояснень вона чекала упродовж трьох годин, але цього так і не сталося.

«Наприкінці третьої години, один із співробітників провів, так би мовити, бесіду. Він почав питати у мене паспортні дані, мету візиту до Києва, місце роботи і так далі. Я все розповіла, у тому числі і те, що я їздила до чоловіка, якого я не бачила місяць. Мені паспорт повернули, сама розмова тривала хвилин 15», – зазначає Юксель.

«Я не знаю, з чим це пов’язано, мені ж так ніхто нічого не пояснив. Схожа ситуація була з чоловіком, коли йому просто заборонили в’їзд, теж нічого не пояснюючи. Мені навіть страшно припускати, що може бути наступного разу», – додала Гаяна Юксель.

За її словами, зараз вона самостійно добирається громадським транспортом до Сімферополя.

Громадському діячеві, раднику керівника Меджлісу кримськотатарського народу Ісмету Юкселю 9 серпня заборонили в’їзд до Криму, коли він разом з родиною повертався з відпустки з Туреччини.

XS
SM
MD
LG