Доступність посилання

ТОП новини

Уряд звільнив очільника НРКУ, він вважає – через конфлікт інтересів із Нацрадою


Кабінет міністрів оприлюднив розпорядження звільнити Тараса Аврахова із посади генерального директора Національної радіокомпанії України. У рішенні, підписаному Арсенієм Яценюком, Аврахову висувають «невиконання умов контракту».

Водночас на прес-конференції, присвяченій своєму звільненню, Тарас Аврахов розповів, що йому закидають «знищення Броварського радіопередавального центру». Аврахов відкидає це звинувачення, бо, за його словами, Нацрадіо було зацікавлене в збереженні радіопередавального центру, адже це надавало можливість формувати мовлення на середніх радіохвилях.

На думку Аврахова, справжня причина звільнення – його принципове протистояння Національній раді України з питань телебачення в конкурсах щодо розподілу радіочастот.

«Українське радіо на всі три канали мовлення має лишень близько 30% FM-покриття. Звичайно, якби я займав спокійну в цьому питанні позицію, можливо, у нас не було би приводу зустрітися», – додав він.

У лютому 2014 року колектив Національної радіокомпанії України збирався на збори, аби висловити недовіру керівництву радіокомпанії. Представники ініціативної групи журналістів заявили про це генеральному директору Найрадіо Тарасу Аврахову і його заступникам. Колектив скаржився на «непоодинокі факти цензури і тиску». Аврахов ці звинувачення відкидав.

Тарас Аврахов очолював Нацрадіо протягом 4 років, починаючи з 2010 року. До нього цю посаду обіймав Віктора Набруско, якого звільненили з посади наказом керівника Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення України через закінчення терміну дії контракту.

XS
SM
MD
LG