Доступність посилання

ТОП новини

ООН засуджує вбивство жінок-активісток бойовиками в Іраку


Глава відомства ООН з прав людини Зеїд Раад аль-Хуссейн засудив жорстоке вбивство іракської правозахисниці бойовиками угруповання «Ісламська держава» і сексуальні злочини проти сотень жінок на територіях, захоплених ісламістами.

Аль-Хуссейн заявив, що Саміру Саліх Алі аль-Нуаймі публічно застрелили в Мосулі цього тижня. Аль-Нуаймі займалася захистом прав жінок. Ісламісти захопили її 17 вересня після того, як на своїй сторінці в Facebook вона виступила з критикою на адресу «Ісламської держави».

За словами представника ООН, два місяці тому в районі міста Сдерот, недалеко від Мосула, були вбиті дві жінки-активістки. Ще одна активістка була викрадена з будинку в Мосулі в липні. Досі її вважають зниклою безвісти.

Глава відомства ООН з прав людини висловив глибоку стурбованість ситуацією, в якій опинилися захоплені ісламістами сотні жінок – представниць громади єзидів. За повідомленнями, їх продають в рабство, насильно видають заміж, вони стають жертвами сексуального насильства з боку бойовиків «Ісламської держави».

XS
SM
MD
LG