Доступність посилання

ТОП новини

НБУ нагадує «ДНР» про відповідальність за підробку грошей


Українська гривня має високий ступінь захисту від можливих підробок, повідомляє прес-служба Національного банку України.

У Нацбанку нагадали, що останнім часом у ЗМІ з’явилася інформація про те, що на базі одного з поліграфічних підприємств Донецька представники угруповання «ДНР» планують організувати виготовлення підроблених банкнот національної валюти України.

«Національний банк України заявляє, що така інформація носить відверто провокаційний характер з метою дестабілізувати фінансову систему України і підірвати довіру населення України до національної валюти, заподіяти шкоди іміджу центрального банку держави», – йдеться у повідомленні.

В НБУ наголосили, що згідно із законом України «Про Національний банк України» випуск і обіг на території України інших грошових одиниць і використання грошових сурогатів як засобу платежу забороняються. Виготовлення з метою введення в обіг або введення в обіг підроблених грошових знаків тягне за собою відповідальність, відповідно до законодавства України.

«Українська гривня має високий рівень захисту від підробок, оскільки Національний банк України використовує сучасні технології для виготовлення грошових знаків», – наголошується у повідомленні.

Разом із тим, Нацбанк зазначив, що ситуація з підробленими банкнотами національної валюти контрольована, і не носить загрозливого характеру.

XS
SM
MD
LG