Доступність посилання

ТОП новини

ГПУ порушила справу проти Слідчого комітету Росії


Генеральна прокуратура України почала кримінальне провадження щодо посадовців Слідчого комітету Росії. Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті ГПУ.

За повідомленням Генпрокуратури, справу порушили за статтями 258-3 (сприяння терористичній організації), 343 (втручання у діяльність працівника правоохоронного органу) та 344 (втручання в діяльність державного діяча) Кримінального кодексу України.

«Як було установлено, у травні-червні 2014 року у структурі Центрального апарату Слідчого комітету Російської Федерації (СК РФ) створено управління з розслідування злочинів, пов’язаних із застосуванням заборонених засобів та методів ведення війни. Метою діяльності цього управління, як вбачається з офіційного сайту установи, є притягнення українських військових до кримінальної відповідальності за нібито вчинені ними злочини стосовно мирних громадян», – мовиться у повідомленні.

У ГПУ зазначають, що у Росії порушили кримінальну справу щодо української військової Надії Савченко за фактом нібито пособництва у вбивстві журналістів телеканалу «Росія» Ігоря Корнелюка та Антона Волошина. Також СК РФ розслідує кримінальне провадження щодо «невстановлених військовослужбовців Збройних сил України, Національної гвардії та активістів громадської організації «Правий сектор» за нібито вчинені ними обстріли міст Слов’янськ, Краматорськ, Донецьк, Маріуполь та інших територій Донецької та Луганської областей, вбивства мирних громадян», зазначають у Генпрокуратурі.

«Шляхом організації безпідставного кримінального переслідування, здійснюється незаконне втручання у діяльність правоохоронних органів України, Збройних сил України. В зв’язку з цим можна констатувати, що створення у структурі СК РФ управління з розслідування злочинів, пов’язаних із застосуванням заборонених засобів та методів ведення війни, а також порушення зазначених та інших кримінальних справ службовими особами СК РФ направлено на сприяння терористичним організаціям «ДНР» та «ЛНР» у їх злочинній діяльності, перешкоджанні виконанню своїх обов’язків представникам державних органів і громадським діячам», – наголошують у ГПУ.

У понеділок у Слідчому комітеті Росії повідомили про порушення кримінальної справи про «геноцид російськомовного населення» «ДНР» та «ЛНР». У комітеті заявили, що вбивства відбувалися нібито із застосуванням систем залпового вогню «Град» та «Ураган», а також авіаційних некерованих ракет, які мають касетну головну частину, тактичних ракет «Точка-У» та інших видів важкого озброєння «невибіркової дії».

Україна і Захід звинувачують Росію у введенні регулярних військ на території Донбасу, а також у постачанні туди зброї та бойовиків. Москва свою причетність відкидає.

Україна визнала угруповання «ЛНР» та «ДНР» терористичними організаціями.

XS
SM
MD
LG